Reprezentacja Portugalii. Jakie szanse ma na obronę tytułu z 2016 roku?

Reprezentacja Portugalii
Reprezentacja Portugalii PressFocus

Reprezentacja Portugalii to mistrz Europy z 2016 roku. Portugalia wygrała Euro 2016, pokonując w finale Francję po dogrywce 1:0. Czy w tym roku zespół Fernando Santosa obroni tytuł? To się okaże już niebawem. Początek turnieju poszedł po myśli obrońców tytułu.

  • Portugalia jest mistrzem Europy z 2016 roku
  • Cristiano Ronaldo i spółka w drodze do finału wyeliminowali wówczas w ćwierćfinale Polskę
  • Bohaterem w finale z Francją był Eder – zdobywca gola na wagę zwycięstwa

Kto wygrał Euro 2016?

Euro 2016 odbywało się we Francji. Naturalnym kandydatem do tytułu byli gospodarze. Reprezentacja Francji dotarła do finału, ale tam niespodziewanie przegrała po dogrywce z Portugalią. Portugalczycy w drodze do finału odnieśli tylko jedno zwycięstwo w regulaminowym czasie gry. W fazie grupowej zanotowali trzy remisy, w 1/8 finału wygrali po dogrywce z Chorwacją, a w ćwierćfinale po rzutach karnych z Polską. W walce o finał pokonali Walię 2:0.

Czy Portugalia obroni tytuł?

W tym roku Portugalia broni tytułu mistrza Europy. Trafiła do grupy F, a jej rywalami są: Niemcy, Francja i Węgry. Nieprzypadkowo nazwano ten zestaw grupą śmierci. Portugalczycy zaczęli turniej od wysokiego zwycięstwa z Węgrami 3:0. Dwa gole w tym meczu zdobył Cristiano Ronaldo, dzięki czemu stał się najlepszym strzelcem w historii mistrzostw Europy. As Juventusu ma na swoim koncie 11 goli.

W następnych meczach fazy grupowej Portugalia zagra z Niemcami i Francją. Pierwsze spotkanie odbędzie się 19 czerwca w Monachium, a drugie cztery dni później w Budapeszcie.

Gracenote Live wysoko ocenia szanse Portugalii na obronę tytułu mistrza Europy. Według tego serwisu statystycznego ma na to aż 11% szans. W specjalnym zestawieniu, które zostało przygotowane po pierwszej kolejce fazy grupowej obrońców tytułu wyprzedzają tylko: Belgia, Francja i Anglia.

Komentarze