Inter zmarnował szansę na wyprzedzenie Milanu

Lautaro Martinez

Inter Mediolan sensacyjnie przegrał w środowy wieczór w zaległym meczu 20. kolejki Serie A z Bologną (1:2). Drużyna Simone Inzaghiego błyskawicznie objęła prowadzenie. Gospodarze dali jednak rade podnieść się z kolan. Cały spotkanie w szeregach Rossoblu rozegrał Łukasz Skorupski.

• Inter poniósł czwartą porażkę w trakcie trwającej kampanii
  • Nie popisał się w środowy wieczór Ionut Radu, popełniając fatalny błąd
  • Bologna zanotowała 11. zwycięstwo w sezonie

Inter na tarczy

Inter Mediolan przystępował do starcia z Bologną z szansą na objęcie prowadzenia w ligowej tabeli. Do zrealizowania tego celu Nerazzurri potrzebowali wygranej na Stadio Renato Dall’Ara. Gospodarze nie zamierzali jednak ułatwiać zadania rywalom. Mimo że Czerwono-niebiescy na kilka kolejek przed końcem sezonu nie są zagrożeni spadkiem z Serie A.

Inter błyskawicznie otworzył wynik rywalizacji w środowym boju, gdy w trzeciej minucie na prowadzenie ekipę Simone Inzaghiego wyprowadził Ivan Perisić. Chorwat popisał się genialnym uderzeniem z mniej więcej 16 metrów. Jednocześnie kibice Czarno-niebieskich mieli powody do radości.

Gospodarze odpowiedzieli w 28. minucie. W roli głównej wystąpił Marko Arnautović, który oddał strzał głową i zmusił do kapitulacji Ionuta Radu. Tym samym na przerwę oba zespoły udały się z remisem.

Po zmianie stron padł natomiast tylko jeden gol. Niespodziewanie jego autorem był Nicola Sansone, który w 82. minucie zdobył bramkę na 2:1 dla bolończyków. Bologna wykorzystała fatalny błąd golkipera Inter, który zaliczył chwile dekoncentracji i trzy punkty zainkasował z Bolonii. Rossoblu mają na swoim koncie obecnie 42 punkty.