Wolfsburg z premierowym zwycięstwem w tej kampanii

dodał: Krzysztof Rymarczyk  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  25.10.2020 17:20

Bundesliga

Gracze VfL Wolfsburg w końcu zanotowali triumf! Dzisiaj (w ramach potyczki Bundesligi) piłkarze tego klubu wygrali z zawodnikami Arminii Bielefeld 2:1 (2:0). Co ciekawe, wcześniej Wilki za każdym razem remisowały. To oznacza, że piłkarze tego klubu po pięciu kolejkach są cały czas niepokonani. Tym samym osiągnięciem mogą na razie pochwalić się RB Lipsk i Bayer Leverkusen.

Co działo się w tym spotkaniu? Na pierwszego gola czekaliśmy do 19. minuty. Wilki sprytnie rozegrały rzut wolny, Arnold zagrał do Weghorsta, a ten pokonał płaskim uderzeniem bramkarza beniaminka.

Goście jeszcze nie otrząsnęli się po stracie pierwszego gola, a już przegrywali dwoma bramkami. Nieporozumienie w szeregach beniaminka wykorzystał Arnold i gospodarze byli znacznie bliżej zainkasowania w tej potyczce kompletu oczek.

Beniaminek zdobył kontaktowego gola w 80. minucie. Doan dostrzegł lepiej ustawionego Schipplocka, a ten bez zawahania (strzałem z pierwszej piłki) pokonał bramkarza klubu z Wolfsburga. Goście nie byli jednak w stanie trafić tego dnia po raz drugi i ostatecznie przegrali z Wilkami 1:2.

W tym momencie zawodnicy Wolfsburga są na ósmym miejscu (siedem punktów). Jak idzie beniaminkowi? Gracze Arminii zajmują 14. lokatę (jak na razie jedynie cztery oczka).