REKLAMA
REKLAMA

Angielski talent zmienił Premier League na Bundesligę

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: TSG Hoffenheim  |  05.10.2020 12:08
Angielski talent zmienił Premier League na Bundesligę

Ryan Sessegnon i Tyler Adams  |  fot. PressFocus

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Po zupełnie nieudanym sezonie w Tottenhamie Hotspur, Ryan Sessegnon spróbuje swoich sił na boiskach Bundesligi. Reprezentant angielskiej młodzieżówki przeszedł na zasadzie wypożyczenia do końca obecnego sezonu do zespołu TSG Hoffenheim.

Sessegnon jest wychowankiem Fulham, z którego latem ubiegłego roku przeniósł się za 27 milionów euro do Tottenhamu Hotspur. W zespole z północnego Londynu nie zdołał jednak wywalczyć sobie miejsca w składzie. W poprzednim sezonie wystąpił w zaledwie 12 spotkaniach, w tym tylko sześciu w Premier League. Na początku sezonu 2020/21 ani razu nie pojawił się na boisku.

Władze Tottenhamu zdecydowały się na sięgnięcie po 20-letniego Anglika w związku z poważnymi kontuzjami, jakich nabawili się Ermin Bicakcic i Konstantinos Stafylidis.

- Ryan Sessegnon jest bardzo utalentowanym i silnym zawodnikiem, z bardzo dobrą lewą nogą. Po poważnych kontuzjach Ermina i Stafy, którzy będą niedostępnie przez kilka miesięcy, szukaliśmy wysokiej jakości wzmocnienia do naszego składu i bardzo cieszymy się, że znaleźliśmy je w osobie Ryana - powiedział dyrektor klubu Alexander Rosen.

Duże nadzieje z przenosinami do Niemiec wiąże również sam zawodnik. - Mam nadzieję, że ten transfer pozwoli mi uzyskać doświadczenie, grając w jednej z najlepszych lig na świecie. Nie mogę się również doczekać występów w europejskich pucharach - dodał Sessegnon, cytowany przez oficjalną stronę klubu.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy