LE: Milan z awansem, doppietta Calhanoglu

Hakan Calhanoglu

AC Milan wywalczył awans do kolejnej rundy rozgrywek eliminacji do Ligi Europy. Mediolańczycy pokonali na swoim stadionie Bodoe/Glimt 3:2 (2:1). Tym samym lider norweskiej ekstraklasy postawił się drużynie Stafano Pioliego.

AC Milan jeszcze, zanim zaczął swój mecz, to już miał kłopot, bo okazało się, że na COVID-19 zachorował Zlatan Ibrahimovic. Szwed natychmiast został odesłany na kwarantannę, więc szkoleniowiec Stefano Pioli siłą rzeczy nie mógł skorzystać z usług piłkarza.

Dość niespodziewanie na Stadio San Siro pierwsi na prowadzenie wyszli gości, którzy objęli prowadzenie za sprawą Kaspera Junkera. Radość w szeregach norweskiej drużyny trwała jednak tylko chwilę, bo już w 16. minucie bramkę na 1:1 zdobył Hakan Calhanoglu, popisując się genialnym uderzeniem sprzed pola karnego.

Jeszcze przed przerwę mediolański team wyszedł na prowadzenie, co było następstwem trafienia Lorenzo Colmbo, który wykończył koronkową akcję a’la Górnik Zabrze z meczu z Legią Warszawa. Tym samym na przerwę gospodarze schodzili z zaliczką jednego gola.

Tymczasem tuż po zmianie stron team z miasta mody za sprawą Turka Calhanoglu podwyższył swoje prowadzenie. Tym razem piłkarz Rossonerich stał w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Na tablicy wynikowej wyświetlał się zatem 3:1.

Co prawda w 55. minucie Jens Hauga popisał się podobnym uderzeniem, jak Calhanglou w pierwszych trzech kwadransach rywalizacji, po którym też zdobył bramkę. Niemniej to było wszystko, na co było stać gości, więc przedstawiciel Serie A wywalczył awans do kolejnej rundy rozgrywek, gdzie zmierzy się z Rio Ave.