Wysoki triumf Tottenhamu!

Harry Kane

Piłkarze Tottenhamu pokonali na własnym stadionie Leicester City 3:0. Goście sprawili rywalom duże problemy, ale ostatecznie nie potrafili zdobyć nawet gola. Londyńczycy wyprzedzili Wolverhampton i awansowali na szóstą pozycję w Premier League.

Bardzo ciekawie zapowiadał się mecz na Tottenham Hotspur Stadium, gdzie ,,Koguty’’ podejmowały Leicester City. Spotkanie to mogło mieć istotny wpływ na końcowy układ tabeli, ponieważ obie drużyny rywalizowały o udział w europejskich pucharach, a do końca sezonu pozostała zaledwie jedna kolejka.

Mecz rozpoczął się lepiej dla londyńczyków, ponieważ w piątej minucie objęli prowadzenie po akcji rozpoczętej przez Kane’a. Futbolówkę blisko pola karnego otrzymał Son, Koreańczyk minął rywali wykorzystując ich błędy w defensywie i uderzył na bramkę. Piłka po jego strzale trafiła w Justina, który niefortunnie skierował ją do własnej siatki.

Trafienie gospodarzy wpłynęło mobilizująco na Leicester, ponieważ od tej pory to oni dominowali i oddawali więcej strzałów. Świetne sytuacje na doprowadzenie do remisu mieli między innymi Vardy oraz Perez. Ich strzały świetnie bronił jednak Lloris. Tottenham miał korzystny dla siebie rezultat, więc czekał na wyprowadzenie kontrataku. Jeden z nich w 37. minucie dał im bramkę na 2:0. ,,Koguty’’ szybko przechwyciły piłkę po rzucie rożnym rywali, z akcją ruszył Lucas, który podał do wbiegającego w pole karne Kane’a. Anglik uderzył precyzyjnie z pierwszej piłki w prawy dolny róg bramki.

Podobny schemat już trzy minuty później sprawił, że Tottenham wygrywał 3:0. Lucas ponownie zagrał do Kane’a, a kapitan gospodarzy bez chwili zawahania strzelił zza linii pola karnego. Piłka po jego uderzeniu odbiła się od wewnętrznej strony prawego słupka i wylądowała w siatce. Zespół José Mourinho oddał w pierwszej połowie trzy strzały celne i wszystkie zamienił na gole.

Po przerwie drużyna Brendana Rodgersa była zdecydowanie lepsze niż rywale. ,,Lisy’’ były często przy piłce oraz oddawały dużo strzałów, ale żaden z nich nie znalazł się w siatce. Tottenham oddał gościom inicjatywę i czekał na rozwój wydarzeń. Taktyka ta przyniosła oczekiwany efekt i dała ,,Kogutom’’ trzy punkty. Na zakończenie rozgrywek 2019/2020 Tottenham zagra w Londynie z Crystal Palalce. Z kolei Leicester podejmie u siebie Manchester United.