REKLAMA
REKLAMA

Apelacje Lyonu, Amiens i Toulouse odrzucone

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Sky Sports  |  23.05.2020 09:13
Apelacje Lyonu, Amiens i Toulouse odrzucone

Ligue 1

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Francuski sąd odrzucił apelacje Olympique Lyon, Amiens i Toulouse dotyczące decyzji Francuskiej Ligi Piłkarskiej (LFP) o wcześniejszym zakończeniu sezonu 2019/20 Ligue 1 z powodu pandemii koronawirusa.

Władze ligi podjęły w kwietniu decyzję o natychmiastowym zakończeniu sezonu Ligue 1 i Ligue 2, po tym jak francuski premier ogłosił, że do września we Francji nie będą mogły odbywać się żadne wydarzenia sportowe, nawet bez udziału kibiców.

Lyon bez pucharów, spadek Amiens i Toulouse


Podjęta decyzja sprawiła, że Olympique Lyon zakończył rywalizację na siódmym miejscu w tabeli, jedno miejsce za nisko, aby uzyskać prawo gry w europejskich pucharach w przyszłym sezonie. W przypadku Amiens i Toulouse decyzja oznaczała pożegnanie się z rozgrywkami Ligue 1.

"LFP z zadowoleniem przyjęła wiadomość, że odwołania złożone przez Olympique Lyon, Amiens SC i Toulouse FC zostały odrzucone przez sędziego paryskiego sądu administracyjnego" - czytamy w komunikacie Francuskiej Ligi Piłkarskiej.

"W trzech orzeczeniach wydanych w piątkowe popołudnie, sąd orzekł, że decyzje podjęte przez zarząd ligi 30 kwietnia mogą być zaskarżone jedynie do Rady Stanu, która jest właściwa do rozpatrywania decyzji regulacyjnych podejmowanych przez władze krajowe, takie jak LFP" - dodano.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 1 komentarz

sortowanie: rosnąco | malejąco

Poro6niec | 23.05.2020 11:29

haha, a niby na co liczy Tuluza? Toż zlecieliby z ligi tak czy siak, żenująca postawa, od czasów Evian nie pamiętam aby ktoś grał większą chałęgoal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy