REKLAMA
REKLAMA

Prezydent CONI wnioskuje o zawieszenie imprez sportowych do 3 kwietnia

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Football Italia  |  09.03.2020 18:56
Prezydent CONI wnioskuje o zawieszenie imprez sportowych do 3 kwietnia

Serie A

Piłkarze wracają na boiska!
Prezydent Włoskiego Komitetu Olimpijskiego (CONI) Giovanni Malago zwrócił się z wnioskiem do rządu o wydanie dekretu zawieszającego wszystkie imprezy sportowe do 3 kwietnia.

W poniedziałek w siedzibie CONI w Rzymie doszło do spotkania Malago z sekretarzem generalnym Włoch Carlo Mornatim w celu przedyskutowania, czy należy kontynuować imprezy sportowe w związku z narastającą ilością osób zarażonych koronawirusem.

W oficjalnym komunikacie poinformowano, że Malago potwierdza swoje stanowisko, zgodnie z którym wszystkie wydarzenia sportowe, profesjonalne oraz amatorskiego, powinny zostać zawieszone do 3 kwietnia.

Malaga poinformuje teraz premiera Włoch Giuseppe Contiego i ministra sportu Vincenzo Spadaforę o swoim stanowisku w związku z trwającym kryzysem. W związku z tym włoski rząd musiałby wydać nowy dekret, który zastąpiłby obecny, w którym stwierdza się, że mecze Serie A mogą być nadal rozgrywane, ale bez udziału publiczności.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 18 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco

MrGhost | 09.03.2020 19:11

Oficjalnie .

Sezon jest już praktycznie skończony . Dramatyczna wiadomość , fatalnie się to ułożyło. Jak to skończą to ciężko powiedzieć

BOYSSAN | 09.03.2020 19:29

Brakuje tylko oficjalnego podpisu ze strony Rzadu ale trudno oczekiwać żeby obrali stanowisko opozycyjne do Coni.
Zawieszenie rozgrywek na najbliższy miesiąc praktycznie kończy rozgrywki.

juve1990 | 09.03.2020 19:30

No źle to wygląda. Najrozsądniej byłoby przełożenie ME i dokończenie rozgrywek lub gra przy pustych trybunach.
Każde inne rozwiązanie ( anulowanie rozgrywek, zakończenie po rundzie jesiennej, zakończenie po 26 kolejkach ) wywoła sporo kontrowersji i nie zadowoli wszystkich.

Luczywo | 09.03.2020 19:41

Jesli inne ligi popra to moze przeloza ME. Hm, Lewemu odpadl rywal do zlotego buta:D

DonRoberto | 09.03.2020 19:48

Odwołać Ligę Narodów (jej prestiż jest niewielki), w jej terminach rozegrać ME.
W tym roku i tak mistrzostwa są w dziwnej formule (w różnych krajach) to i mogą się odbyć pomiędzy rozgrywkami ligowymi.
Przerwać rozgrywki w całej Europie na miesiąc.
Wydłużyć sezon o miesiąc i zakończyć go zamiast w maju to w czerwcu.

ME jak i puchary europejskie to za duże pieniądze aby z nich chcieli całkowicie zrezygnować.

BOYSSAN | 09.03.2020 19:51

Decyzje o odwołaniu ME  musiałyby być podejmowane na już , a UEFA jest pewne ze nie ma zamiaru tego przenosić to raz , a dwa z ewentualna decyzja będzie się wstrzymywać do ostatniej chwili. Moim zdaniem w tym momencie na odwołanie Me nie ma ani cienia szansy

BOYSSAN | 09.03.2020 19:58

Po drugie w decyzji o odwołaniu / przeniesieniu rozgrywek musiałby być jednomyślność wszystkich najważniejszych lig, a sytuacja z wirusem nigdzie nie jest tak drastyczna jak w Italii , możliwe ze inne kraje były / są lepiej na ta sytuacje przygotowane , np w Niemczech jest ok 1200 zarażonych ale tylko 2 zgony , nie wyglada to tak drastycznie jak w Italii. W Skandynawii , Francji jest podobnie. Wiadome ze te statystyki zachorowań będą rosły ale sytuacja mocno kryzysowa może się w tych krajach zacząć np za miesiąc i one jakoś kolejny miesiąc sobie dograja , we Włoszech ta napięta sytuacja już trwa od 2 tygodni :/

Ninja95Inter | 09.03.2020 20:08

Sytuacja się nie poprawi w ciągu miesiąca rozgrywki zapewne zostaną anulowane.

xxBANGxx | 09.03.2020 20:20

We Francji też odwołano mecz PSG, Valencia i Barcelona mają grać podobno bez kibiców. Ponad tysiąc zarażonych w Niemczech. Słabo to wygląda. Przesunięcie ME to chyba jedyna rozsądna decyzja na ten moment, bo zaraz się okaże, że nie tylko w Italii trzeba będzie przerwać rozgrywki, ehh.

semprealex | 09.03.2020 20:33

No to kto mistrzem? Kto do CL? Co z serieb? Co tu będzie sprawiedliwe?

zszargany | 09.03.2020 21:22

Interowcy dostali wczoraj łomot to nagle im się marzy anulowanie rozgrywek. Cały zeszły tydzień nie zważając na dobro publiczne odgrywali dramatyczne rolę ofiar w spektaklu z jakże niespotykaną podłością wyreżyserowanym przeciwko nim, a mającym na celu ukraść przecież należne im scudetto. Na szczęście dla nas wszystkich juve się spięło, dostali zimny prysznic i może choć trochę się ocknęli dołączając do grona normalnych ludzi dla których zdrowie jest najważniejsze.

AdrianoJuve | 09.03.2020 21:55

Na razie nie słychać by inne wielkie federacje coś myślały o zawieszeniu swoich lig, także jak Włosi zawieszą to będzie koniec sezonu. Nikt dla jednej ligi nie pomyśli o przeniesieniu EURO na następny rok. Bądźmy poważni. Prędzej będzie opcja, że nikt nie dogra lig i nie będzie EURO jak wirus zacznie się rozprzestrzeniać jeszcze szybciej. Ale to czarny scenariusz, na chwilę obecną to Włosi zrobią problem i będą chyba myśleć, ze ktoś za nich go potem rozwiąże. Ale to akurat bardzo typowo włoskie, już nieraz sami sobie strzelali w kolano.  

ojojxD | 09.03.2020 21:58

szkoda... oficjalnie zawieszono rozgrywki

_tripletta_ | 09.03.2020 22:17

@zszargany

Czy to środowisko Interu wnioskowało by grać z publicznością w poniedziałek?
Z tego co wiem to akurat środowisko Interu uznawało jedynie grę bez publiczności i oficjalnie się w tym temacie wypowiadało, iż rozgrywki mogą zostać przerwane, gdyż zdrowie ludzkie jest najważniejsze.
Nawet jak jesteś trollem to bardzo słabym.

Catalina | 09.03.2020 22:35

Prawda jest taka że na ten moment i tak nie ma żadnych szans na rozegranie ME. Oczywiście nie wiadomo jak sytuacja będzie wyglądać za 3 czy 4 miesiące ale jest bardzo mało prawdopodobne że wszystko tak szybko wróci do normalności. Według mnie to tylko kwestia czasu kiedy problem na większą skalę zacznie dotykać Hiszpanię i Anglię. Ogólnie teraz zacznie się masa pytań bez odpowiedzi. Co np z FFP skoro kluby będą miały ogromne straty przecież nie z ich winy. Szlak by już trafił tego wirusa.

JerryF | 09.03.2020 22:36

Od piątku liczba zarażonych w Hiszpanii wzrosła 2,5 krotnie, w Niemczech i Francji 2krotnie.
Francja już zakazuje gry przy publiczności wiekszej niż tysiąc osób.
Władze La Liga rozważają to od następnej kolejki.
Pewnie następni będą Niemcy.
Podobno przedstawiciele Włoch poprosili o przełożenie na późniejszy termin Euro.
Jeśli to będzie rosło w takim tempie to w całej Europie zawieszą rozgrywki. Odrobina solidarności by się przydała, choć wiem że w piłce rządzi kasa, a nie solidarność.
Jednak są jakieś nadzieje, że wszyscy przedłużą sezon i uda się go dograć, o ile za miesiąc wirus zacznie szybko przygasać.
Najbardziej w tym wszystkim szkoda Lazio, bo nie wierzę by uznali wyniki np po 25 kolejkach, czy po 1 rundzie i tak zakończyli sezon.
Jeśli byłaby powtórka sprzed roku to wtedy przecież w samej końcówce przegrali walkę o udział w LM kosztem Interu.

A tak w ogóle, to trochę mnie dziwi, że nie chcą dać grać przy pustych stadionach. Przecież da się wyizolować te kilkadziesiąt osób. Treningi też zawieszą i nie będą dotykać piłki przez miesiąc?

zszargany | 09.03.2020 22:55

@_tripletta_
Troll ze mnie żaden. Jedynie bacznie się przyglądam i to co się działo w zeszłych tygodniach było żenujące. Wystarczy poczytać. To tyle w tym temacie.

_tripletta_ | 10.03.2020 09:37

Czyli zabrakło ci argumentów. Tak myślałem, iż przyszedłeś tylko potrollować.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy