Espanyol remisuje z Atletico

dodał: Patryk Śliwiński  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  01.03.2020 17:49

Saul Niguez  |  fot. Grzegorz Wajda

Liga niemiecka wróciła do gry!
Remisem zakończyła się potyczka ostatniego w tabeli Espanyolu z Atletico Madryt. Podopieczni Diego Simeone awansowali zatem o jedno miejsce w tabeli i zajmują obecnie czwartą lokatę.

Pierwsza połowa była niespodziewanie pod kontrolą Esanyolu. Piłkarze z Katalonii stwarzali sobie znacznie więcej sytuacji bramkowych od gości. W 24. minucie przyniosło to oczekiwany rezultat. Wtedy to błąd przy dośrodkowaniu popełnił Savić i skierował piłkę do własnej bramki.

W drugiej połowie za odrabianie strat zabrało się Atletico. Rozpoczęli oni w najlepszy możliwy sposób, bo bramka wyrównująca padła już w 47. minucie. Jej autorem był Saul, który zgarnął wybite dośrodkowanie i z szesnastu metrów, pięknym strzałem z woleja pokonał Diego Lopeza.

Po tym wyrównaniu, żadna z drużyn nie potrafiła oddać celnego strzału na bramkę przeciwnika i tym samym mecz zakończył się remisem.

Espanyol Barcelona - Atletico Madryt 1:1 (1:0)

0:1 Savić (sam.) 24'
1:1 Saul 47'

Espanyol - Embarba, Sanchez, J. Lopez
Atletico - Felipe, Thomas, Koke, Lodi

Espanyol: Lopez - Lopez, Bernardo, Cabrera, Vila - Sanchez, Iturraspe (71' Melendo) - Wu Lei (71' Calleri), Darder, Embarba (81' Pedrosa) - De Tomas

Atletico: Oblak - Trippier, Savić, Felipe, Lodi - Koke, Thomas, Saul, Carrasco (56' Felix) - Morata (63' Costa), Correa (69' Vitolo)

Komentarze | 17 komentarzy

dalmare | 01.03.2020 19:10

Stracili, a mecz pokazał ich blaski(Saul) i cienie: niemożność odwetu gdy przeciwnik wybija piłki.
Więcej: przeciwnik kartkował ich, wywalczał wolne i po jednym z wolnych zagroził w końcówce(Bernardo Nc po Rożnym, i Espinosa 90+1').
W 1szej: Oblak na poprzeczkę strzał V.Sancheza, lidrem R.DeTomas. Piękna reakcja Atl. po szatni: Saul wyrównuje firmowym strzałem o decyd. trajektorii; następuje zmiana Felix, i- po wielkiej szansie Felix>Morata/słupek(właściwie podwójny gdyż skierował nań też gk)- Espanyol likwiduje reakcje Atletico tak skutecznie że mimo wysiłków słupek był ich ostatnim strzałem(61').
Niebywały błąd Atl. na stratę 1-0, niebywały przypadek przy uniknięciu przez Esp. 1-2. Bardzo klarowny przebieg meczu- bardzo przejrzysty zestaw problemów do usunięcia(czy możliwe z wciąż niewchodzącym w zadania Costą).

Mostovoi | 01.03.2020 20:56

Atletico, Sevilla, Valencia i Villerreal jednocześnie poza LM, a Sociedad i Getafe razem elicie. Możliwe? Coraz bardziej

dalmare | 01.03.2020 23:09

z przebiegu winien jak nic Simeone, i jeszcze cykliści

dalmare | 02.03.2020 01:34

Up- dopust Boży i internetu, niestety to wykonalne: każdy może zawiesić godło klubu i je ośmieszać.
Atletico nie broniło w tym meczu remisu. Stracili pechowo gola, zareagowali po szatni, słabość napastnicza Moraty dała słupek zamiast 1-2 z 2ch metrów; Carrasco jest desperackim transferem, z ławki weszli gracze wciąż odzyskiwani- z tego Felix wypracował okazję Moraty na niedoszłe 1-2. Mniej pisz, więcej czytaj z meczu.

Marcin_Smieszek | 03.03.2020 07:32

Szuszu nie ma co tracic nerwów na dalmare. Nawet gdyby Atleti przegralo ten mecz 4-0

Marcin_Smieszek | 03.03.2020 07:36

To dziewczę powiedzaloby że wszystko jest świetnie, tylko "słabość w ataku"... Nie rozumie że można być kibicem i jednocześnie mówić że jest źle, wtedy kiedy faktycznie jest źle.. No ale cóż...

Terminatorxx | 04.03.2020 14:02

Ja akurat po części zgadzam się z dalmare. Widać, że Simeone nie zamierza nic zmieniać tylko wrócić do gry która gwarantowała sukcesy i w pełni nastawia się na LM. Jest to ryzykowny ruch ale po części odpowiada za to zarząd który nie ściągnął napastnika. Możemy grać bardziej ofensywną piłkę ale kto ma kończyć te sytuacje? Costa, który jest tylko od atmosfery w tym klubie i więcej przesiaduje w szpitalu niż na boisku, a jak już tam jest to ma robić miejsca innym? Czy Morata który po każdym nieudanym zagraniu zachowuje się jak dziecko i w lidze zmarnował najwięcej sytuacji podbramkowych?