Southampton, Newcastle i Wolverhampton z kompletem

Piłka Premier League

Zespoły Southampton, Sheffield United, Newcastle United, Wolverhamptonu Wanderers i Burnley zapisały na swoje konto komplet punktów w sobotnich spotkaniach 18. kolejki Premier League.

Żadnych problemów z odniesieniem zwycięstwa nie miało Southampton, które pewnie 3:1 pokonało na wyjeździe Aston Villę. Po pierwszej połowie Święci prowadzili 2:0 po trafieniach Ingsa i Stephensa. W drugiej odsłonie meczu drugiego gola dołożył jeszcze Ings. Aston Villa odpowiedziała tylko trafieniem Grealisha.

Trzy punkty na swoje konto zapisało także Sheffield United, które skromnie 1:0 pokonało na wyjeździe Brighton. Bramkę na wagę wygranej zdobył McBurnie.

Bramki padły jeszcze w konfrontacji Norwich City z Wolverhamptonem. Gospodarze prowadzili po pierwszej połowie i bramce Cantwella, ale po przerwie do wyrównania doprowadził Saissa. Wilki nie zamierzały na tym poprzestawać i w 81. minucie wyszły na prowadzenie. Zwycięskiego jak się okazało gola zdobył Raul Jimenez.

Ze zwycięstwa mogli cieszyć się także kibice Newcastle United, które po bramce Sergio Almirona pokonało skromnie 1:0 Crystal Palace. Skromnie 1:0 triumfowali również piłkarze Burnley, którzy po golu Jaya Rodrigueza w końcówce wygrali na wyjeździe z Bournemouth.

AFC Bournemouth – Burnley FC 0:1 (0:0)
0:1 Jay Rodriguez 89′

Aston Villa – Southampton 1:3 (0:2)