LM: Wysoka wygrana Valencii

Piłka Ligi Mistrzów 2018/19

Bardzo ważne zwycięstwo w walce o awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów odniosła we wtorek Valencia, która wysoko 4:1 pokonała Lille. Drużyna z Estadio Mestalla zajmuje po tym meczu trzecie miejsce w grupie, ale ma tyle samo punktów co pierwszy Ajax i druga Chelsea.

Do wtorkowego spotkania na Estadio Mestalla w roli faworyta przystępowali gospodarze. Po pierwszej połowy powody do radości mieli jednak tylko kibice gości z Lille. Po fatalnym błędzie jednego z zawodników Valencii, z piłką na bramkę Valencii ruszył Victor Osimhen i w sytuacji sam na sam z bramkarzem spokojnie trafił do siatki.

W 64. minucie Valencia doprowadziła do wyrównania. Kolejny raz w tym sezonie z rzutu karnego do bramki przeciwnika trafił kapitan drużyny Dani Parejo.

W kolejnych minutach Valencia przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę. W 82. minucie gospodarze objęli prowadzenie po samobójczym trafieniu Soumaoro, a dwie minuty później trzeciego gola dla Valencii zdobył Geoffrey Kondogbia, który popisał się kapitalnym uderzeniem z dystansu.

W 90. minucie wynik spotkania na 4:1 ustalił Ferran Torres, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem po świetnym prostopadłym podaniu Rodrigo.

Valencia CF – Lille OSC 4:1 (0:1)

0:1 Osimhen 25′
1:1 Parejo (k.) 64′
2:1 Soumaoro (sam.) 82′
3:1 Kondogbia 84′
4:1 Torres 90′