Puchar Niemiec: Koeln za burtą, awans Hoffenheim i Unionu

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  29.10.2019 21:06

Rafał Gikiewicz  |  fot. ASInfo

Nie obeszło się bez niespodzianek w pierwszych spotkań drugiej rundy Pucharu Niemiec. Z rozgrywkami pożegnało się FC Koeln, które uległo czwartoligowemu Saabrucken. W kolejnej rundzie zameldowały się także drużyny Hoffenheim, Stuttgartu i Unionu Berlin.

Najmniej problemów z wywalczeniem awansu miały jedenastki Hoffenheim i Unionu Berlin, które w wyjazdowych meczach pokonały odpowiednio 2:0 MSV Duisburg i 3:1 SC Freiburg.

Dogrywki do uzyskania awansu potrzebował Stuttgart, który na wyjeździe pokonał 2:1 Hamburger SV.

Najwięcej emocji dostarczyli piłkarze Saabrucken i Koeln. Czwartoligowcy prowadzili w tym meczu już 2:0, ale goście z Kolonii zdołali doprowadzić do wyrównania. W ostatniej minucie bramkę na wagę awansu dla gospodarzy zdobył jednak Janicke.

FC Saarbrucken – FC Koeln 3:2 (0:0)
1:0 Schorch 53'
2:0 Jurcher 57'
2:1 Hector 70'
2:2 Terrode 84'
3:2 Janicke 90'

Hamburger SV – VfB Stuttgart 1:2 pd. (1:1, 1:1)
0:1 Gonzalez (k.) 2'