LE: Eintracht lepszy od Standardu

Liga Europejska
Liga Europejska Na zdjęciu: Liga Europejska

W jednym z czwartkowych spotkań grupy F Ligi Europy, Eintracht Frankfurt pokonał przed własną publicznością 2:1 Standard Liege.

Gospodarze objęli prowadzenie w 28. minucie meczu. Po bardzo dobrym dośrodkowaniu Dajciego Kamady z rzutu wolnego z lewej strony boiska, piłkę do siatki z najbliższej odległości wpakował David Abraham.

W 73. minucie piłkarze Eintrachtu po raz drugi znaleźli sposób na defensywę belgijskiego zespołu i podwyższyli na 2:0. Gospodarze ponownie wykorzystali stały fragment gry. Po kolejnym dobrym zagraniu Kamady, uderzeniem głową do siatki trafił Martin Hinteregger.

Standard było stać tylko na zdobycie kontaktowego gola. W 82. minucie, po podaniu Boljevicia do siatki uderzeniem ze środka pola karnego trafił Selim Amallah.

Eintracht Frankfurt – Standard Liege 2:1 (1:0)

1:0 Abraham 28′
2:0 Hinteregger 73′
2:1 Amallah 82′

Eintracht: Rönnow – Da Costa, Abraham, Hasebe, Hinteregger – Sow, Rode – Gacinović (75′ Kohr), Kamada (88′ Fernandes), Kostić (83′ Chandler) – Paciencia

Standard: Milinković-Savić – Fai (85′ M’Poku), Lavalee, Laifis, Gavory – Cimirot, Bastien, Boljević – Carcela-Gonzalez (75′ Oulare), Amallah – Cop (72′ Lestienne)