Lipsk z drugim zwycięstwem

Timo Werner

Zawodnicy RB Lipsk wygrali z Eintrachtem 2:1. Dla gospodarzy trafiali Werner i Poulsen.

Jak wyglądał ten mecz? Piłkarze gości mogli objąć prowadzenie już w szóstej minucie, lecz swojej sytuacji nie wykorzystał Kostić.

Na pierwszego gola w tej potyczce czekaliśmy zaś do 10. minuty. Wtedy to bramkę dla Lipska zdobył Werner, który zaskoczył bramkarza przyjezdnych strzałem w krótki róg.

W 18. minucie znowu zakotłowało się w polu karnym Eintrachtu. Swojej sytuacji nie wykorzystał jednak Werner. Potem strzał Nkunku został natomiast zablokowany przez jednego z Orłów.

Kilka minut po przerwie gracze RB Lipsk mogli podwyższyć, lecz tym razem strzał Wernera został obroniony przez golkipera klubu z Frankfurtu.

W 65. minucie goście próbowali odpowiedzieć. Na strzał zdecydował się Paciencia, lecz na posterunku był bramkarz miejscowych.

Drugie trafienie w tej potyczce padło w 80. minucie. Jego autorem został Poulsen. To nie był jednak koniec emocji. Zawodnicy Eintrachtu zdobyli bramkę kontaktową w 89. minucie. Wówczas Paciencia wykorzystał dokładne zagranie ze strony Chandlera.

Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już jednak zmianie i gracze RB Lipsk triumfowali 2:1.

RB Lipsk – Eintracht 2:1 (1:0)

1:0 Werner 10′
2:0 Poulsen 80′
2:1 Paciencia 89′