Borussia wróciła na zwycięski szlak

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  13.04.2019 20:33

Kibice Borussii Dortmund  |  fot. ASInfo

Piłkarze wracają na boiska!
W ostatnim sobotnim spotkaniu 29. kolejki niemieckiej ekstraklasy Borussia Dortmund pokonała przed własną publicznością FSV Mainz 2:1. Dla ekipy z Westfalii była to 20. wygrana w sezonie.

Dortmundczycy do swojej sobotniej batalii podchodzili po blamażu, który miał miejsce przed tygodniem w starciu z Bayernem Monachium. Co prawda tym razem ekipa z Signa Iduna Park podchodziła do swojej rywalizacji w roli faworyta, ale team z Moguncji nie zamierzał tanio sprzedać skóry.

Losy spotkania zostały rozstrzygnięte praktycznie w pierwszej połowie, w której ekipa Luciena Fabre'a zdobył dwie bramki. Pierwszy gol padł już w 18. minucie, gdy Jadon Sancho wykorzystał podanie Mario Götze z boku boiska, kierując piłkę do siatki z bliska. Na jednym trafieniu Anglik nie poprzestał, zdobywając drugą bramkę chwilę później. Dortmundczycy zatem do przerwy prowadzili 2:0.

W drugiej osłonie Borussia skupiła się na kontrolowaniu wydarzeń na boisku. Nie przeszkodziło to jednak rywalom w strzeleniu gola honorowego. Tuż przed końcem spotkania jedynego gola dla Mainz strzelił Robin Quaison, popisując się celnym uderzeniem głową. Jednocześnie bój w Dortmundzie zakończył się wygraną gospodarzy 2:1, dzięki czemu przynajmniej do niedzieli dortmundczycy wrócili na fotel lidera rozgrywek.

Borussia Dortmund - FSV Mainz 2:1 (2:0)

1:0 Sancho 18'
2:0 Sancho 24'
2:1 Quaison 85'

Żółte kartki:
Mainz: Mateta 42'

Borussia (4-2-3-1): Bürki – M. Wolf (80' Zagadou), Weigl, Akanji, Diallo, Witsel, Delaney, Sancho, Reus, Bruun Larsen (72' Philipp), M. Götze (89' Toprak)

Mainz (4-3-1-2): F. Müller – Donati, Hack, Niakhate, Aaron, Gbamin, Malong (46' Baku), Latza (85' Ujah), Boëtius, Mateta (57' Quaison), Onisiwo.

Sędzia główny: Deniz Aytekin (Niemcy)

Komentarze | 3 komentarze

radrif | 13.04.2019 20:33

Nigdy w życiu nie myślałem, że coś podobnego napiszę, ale zwracając uwagę na przebieg drugiej połowy, można by chyba powiedzieć, że BVB ma farta, że wygrali. 15 do 3 w strzałach dla nas... masakra. Dwa razy obiliśmy słupek i ta obrona Burkiego na linii... Najlepsza nasza połowa od bardzo dawna, szkoda tylko, że wykorzystywanie sytuacji dalej na bardzo niskim poziomie, tu było znacznie więcej do ugrania.

Matthew1987 | 13.04.2019 22:28

Wiecie co, ja pod koniec to juz sie tylko smialem, sytuacja krytyczna, 11 pilkarzy w zoltych strojach zaparkowalo autobus w swoim polu karnym rozpaczliwie broniac sie przed Mainz przez 60 minut a nasz treneiro z pelnym spokojem i usmiechem na twarzy wprowadza Zagadou dla podkrecenia adrenaliny i spokojnie stoi sobie przy lini :) Obecna druzyna jest zalosna, tyle lat im kibicuje i ostatnia rzecza jaka cechowalo BVB bylo frajerstwo, nieraz brakowalo umiejetnosci czysto pilkarskich, ale nie bylo czegos takiego ze graja koncertowo, strzeaja 2 bramki i na stojaco modla sie o koniec meczu!!!

Tylko fenomenalny Burki i kosmiczny Sancho nam uratowali ten mecz, reszta pelna olewka z Reusem i Akanjim na czele, jak im sie nie chce biegac i walczym to niech spie*dalaja na trybuny bo gwiazdorstwa nikt nie bedzie tolerowal o czym kibice dosadnie na koniec meczu przypomnieli!

Zamiast dobic slabiutkie Mainz to oni im daja pilke i nadzieje co Mainz swietnie wykorzystywalo i jedynie fart i Burki (bez watpienia interwencja sezonu) nas uratowali przed kompromitacja na wlasne zyczenie. Jest mi po ludzku szkoda Mainz bo przez tych patafianow remis im sie nalezal.

Fajnie Borussia zaczela bylo widac ze zalezy im na wroceniu do formy po blamazu z Bayernem ale to co zrobilibw drugiej polowie to nie przystoi klubowi walczacemu o mistrzostwo. Oj Gladbach albo Werder nas pokaraja jesli nie zmieni sie mentalnosc BVB bo to nie pierwszy me czyż w tym sezonie kiedy w koncowce staja sie zupelnie inna, gorsza druzyna..

FCHollywood | 13.04.2019 22:46

Burki uratował punkty BVB. Nie wierzyłem w wygraną drużyny z Dortmundu po ostatnim łomocie, ale też nie wierzyłem w to, że to Mainz będzie zespołem przeważającym.