Championship: Czołówka traci punkty, dwa gole i asysta Grosickiego

Kamil Grosicki

Kamil Grosicki zdobył dwa gole i zaliczył asystę, a jego Hull City wygrało w “polskim” meczu z Bolton Wanderers (osiem minut Pawła Olkowskiego) 6:0. Tygrysy awansowały dzięki temu na trzynaste miejsce w The Championship.

Asystę zaliczył także Mateusz Klich, ale jego Leeds United przegrało w Nottingham 2:4. Pawie utrzymały jednak prowadzenie w tabeli, bowiem Norwich City zremisowało z Brentford 1:1 i ma jeszcze dwa punkty straty do lidera.

Na trzecią pozycję wskoczyło Sheffield United, które wygrało w Wigan 3:0 i wyprzedziło West Bromwich Albion. Baggies przegrali w Blackburn 1:2 i mają teraz punkt mniej od Szabli.

Na piątym i szóstym miejscu pozostały Middlesbrough i Derby, które w bezpośrednim pojedynku zremisowały 1:1. Na dziewiątą pozycję spadli Queens Park Rangers, którzy zremisowali 2:2 z Aston Villa. Asystę przy jednej z bramek QPR zaliczył Paweł Wszołek, który grał w tym meczu przez 77 minut i dostał także żółtą kartkę.