Championship: Sobota niespodzianek, grali Polacy

dodał: sobmar  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  29.12.2018 20:05

Kamil Grosicki  |  fot. ASInfo

Niespodzianka goniła niespodziankę w spotkaniach 25. kolejki The Championship. Największą była porażka Leeds United, które przegrało u siebie z Hull City 0:2, ale mimo to utrzymało trzypunktową przewagę nad resztą stawki.

W "polskim" starciu górą okazał się Kamil Grosicki, który przebywał na boisku przez 74 minuty i zaliczył żółtą kartkę. Mateusz Klich zagrał w barwach Pawii przez pełne 90 minut.

Wpadki lidera nie wykorzystało Norwich City, które po 12 kolejkach znalazło pogromcy. Zostało nim Derby County, które na Carrow Road przegrywało 0:2, a potem trzy minuty przed końcem 2:3, by ostatecznie wygrać 4:3.

Barany nie poprawiły jednak swojej szóstej pozycji, bowiem na swoich stadionach komplet punktów pewnie zdobyły Sheffield United oraz Middlesbrough. Wpadkę zaliczyło za to West Bromwich Albion, które tylko zremisowało 1:1 z Sheffield Wednesday.

Punkty u siebie straciły także niespodziewanie Birmingham City oraz Queens Park Rangers (90 minut Pawław Wszołka), które nie potrafiły pokonać Brentford i Reading.

Bezbramkowy remis ze Stoke City pozwoliło natomiast Bolton Wanderers opuścić strefę spadkową, w której znalazło się Rotherham United.