Championship: Doliczony czas Leeds i Norwich, gol Wszołka

dodał: sobmar  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  26.12.2018 19:30

Paweł Wszołek  |  fot. ASInfo

Cztery gole w doliczonym czasie gry zdobyły w środę Leeds United i Norwich City, które dzięki tym trafieniom zdobyły łącznie cztery punkty. Pawie wygrały z Blackburn Rovers 3:2 i powiększyły przewagę nad Kanarkami, które zremisowały z Nottingham Forest 3:3.

Leeds, w barwach którego pełne spotkanie rozegrał Mateusz Klich, jeszcze w 91. minucie przegrywało z Blackburn 1:2, ale trafienia Kemara Roofe'a zapewniły gospodarzom cenne trzy punkty.

Norwich z kolei jeszcze 13 minut przed końcem spotkania przegrywało z Nottingham 0:3, ale dzięki temu, że Onel Hernandez pokonał bramkarza rywali w 94. i 98. minucie uratowało remis.

Bramkę dla Queens Park Rangers zdobył Paweł Wszołek (zaliczył także żółtą kartkę), a jego drużyna wygrała z Ipswich Town 3:0 i awansowała na ósme miejsce w lidze. Zwycięstwa zanotowały także dwa inne zespoły z Polakami w składzie. Hull City ograło na wyjeździe Preston North End 2:1, a Kamil Grosicki został zmieniony dopiero w doliczonym czasie gry. Z kolei Bolton Wanderers w takim samym stosunku pokonali u siebie Rotherham United, a 23 minuty w ich barwach zagrał Paweł Olkowski.

Ponadto na czwartą pozycję awansowało Sheffield United, po tym jak ograło Derby County 3:1 i wykorzystało potknięcie Middlesbrough, a na trzecim miejscu umocniło się West Bromwich Albion, które pokonało 2:0 Wigan Athletic.