Remis Evertonu i Fulham

dodał: Michał Wachowski  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  05.12.2018 22:45

Piłka Premier League  |  fot. Nike

Niezwykle wyrównane były środowe mecze w Liverpoolu i Londynie. Everton podzielił się punktami, remisując 1:1 z Newcastle United. Taki sam wynik padł też w konfrontacji Fulham z Leicester City.

The Toffees przegrali w weekend rzutem na taśmę derby z Liverpoolem i chcieli w tym spotkaniu powetować sobie tamto niepowodzenie. Mecz nie zaczął się jednak dla nich udanie, bo w 18. minucie prowadzenie gościom z Newcastle dał Salomon Rondon.

Everton wyrównał w 38. minucie, gdy po rzucie rożnym do siatki trafił Richarlison. Gospodarze nie zdołali pójść w tym meczu za ciosem i muszą zadowolić się tylko jednym punktem.

Na dnie tabeli Premier League pozostaje Fulham. Beniaminek zremisował tym razem z Leicester. Może odczuwać jednak niedosyt, bo przez sporą część meczu prowadził W 42. minucie do siatki trafił bowiem Aboubakar Kamara. Lisy uratowały punkt, bo tuż przed ostatnim kwadransem wyrównał James Maddison.

Everton FC - Newcastle United 1:1 (1:1)

0:1 Rondon 19'
1:1 Richarlison 38'

Fulham FC - Leicester City 1:1 (1:0)

1:0 Kamara 42'
1:1 Maddison 74'