Levante gromi na inaugurację!

dodał: Adam Buciński  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  18.08.2018 00:12

La Liga

Po pierwsze gole w tym sezonie musieliśmy udać się do Sewilli, gdzie miejscowy Real Betis podejmował gości z Walencji. Zdecydowanie lepsi okazali się zawodnicy Levante, którzy dzięki świetnej grze w defensywie zachowali czyste konto, dodatkowo strzelając aż trzy bramki. Autorem inauguracyjnego trafienia w tym sezonie został Marti Roger.

Levante z historycznym golem

Mecz rozpoczął się tak jak wszyscy tego oczekiwali. Gospodarze nacierali na bramkę Levante i wydawało się, że gol to tylko kwestia czasu. Stało się jednak inaczej, a goście dzięki perfekcyjnej organizacji gry w defensywie przetrzymali nawałnicę i sami wyprowadzili okazję bramkową w 38. minucie meczu. Wtedy to Jason przeprowadził fantastyczną szarże prawą stroną boiska, następnie wbiegł w pole karne i podał do Marti Rogera, któremu pozostało tylko dołożyć nogę i skierować piłkę do siatki.

Gospodarze nie zamierzali jednak się poddać i już w doliczonym czasie gry do pierwszej połowy byli o krok od wyrównania. Zawiódł jednak Andres Guardado, którego strzał z krawędzi pola karnego przeleciał tuż obok prawego słupka. Było blisko.

Granotas w gazie

Scenariusz w drugiej połowie był niemal identyczny jak w poprzednich czterdziestu pięciu minutach. To Real Betis atakował, usilnie starając się wyrównać, ale chwilę nieuwagi w obronie wykorzystało Levante i mieliśmy zero do dwóch! Tym razem na listę strzelców wpisał się Jose Morales, który świetną solową akcją zaskoczył wszystkich kibiców zebranych na stadionie. Przeleciał on z piłką kilkadziesiąt metrów, a następnie strzelił w lewy dolny róg bramki.

Po tym golu Real Betis nie mógł się już otrząsnąć, a próby ataku kończyły się na niczym. Mocniej zakotłowało się jeszcze pod koniec meczu, kiedy byliśmy świadkami trzech szybkich akcji i dwóch żółtych kartek.

Ostatecznie, kiedy wydawało się więc, że mecz musi zakończyć się wynikiem 0:2, Levante dołożyło jeszcze jednego gola. Był to trafienie już w piątek minucie doliczonego czasu gry, a na listę strzelców ponownie wpisał się Jose Morales. Napastnik gości wykorzystał podanie od Raphaela Dwamena i strzałem po ziemi w lewy róg bramki pokonał bezradnego golkipera gospodarzy.

Real Betis w następnej kolejce pojedzie w gości do Alaves, z kolei Levante podejmie u siebie Celtę Vigo.

Real Betis - Levante UD 0:3 (0:1)