Młoty zostają w Premier League

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  05.05.2018 17:59

Serię czterech spotkań bez porażki przerwali dziś piłkarze West Hamu, którzy na King Power Stadium pokonali Leicester City 2:0 (1:0) - bramki dla zespołu z Londynu zdobyli Joao Mario i Noble. Dzięki dzisiejszej wygranej, Młoty są już pewne utrzymania w Premier League na kolejny sezon.

Aż pięciu zmian po klęsce na Selhurst Park dokonał Claude Puel - Chilwella, Albrightona, Gray'a, Ndidiego i Iheanacho zajęli Fuchs, Benalouane, Iborra, Silva i Diabate. Na wymianę dwóch piłkarzy po porażce z Manchesterem City zdecydował się za to David Moyes - zamiast Evry i Fernandesa, mogliśmy oglądać Masuaku i Joao Mario.

W pierwszych dziesięciu minutach kilka razy zrobiło się groźnie w polu karnym gospodarzy, ale Joao Mario i dwukrotnie Lanzini zostali w ostatnim momencie zablokowani. W 13. minucie kolejną dobrą piłkę w pole karne posłał Masuaku, ale niecelnie główkował Zabaleta.

Londyńczycy zaatakowali ponownie w ostatnim kwadransie pierwszej połowy - w 31. minucie Hamer zdołał wybronić strzał Arnautovicia, który dwie minuty później, ostemplował jeszcze poprzeczkę. W 34. minucie było już jednak 0:1 - centrował Masuaku, piłkę zgrał Arnautović, a futbolówkę do siatki posłał Joao Mario.

W końcówce pierwszej połowy obie drużyny zdołały jeszcze zagrozić bramce rywala - najpierw niecelnie uderzał Diabate, a chwilę później futbolówka ugrzęzła w bocznej siatce po próbie Lanziniego.

Pierwszą sytuację po przerwie stworzyli sobie gospodarze - w 63. minucie, Adrian obronił groźne uderzenie Maguire'a. Kilkadziesiąt sekund później to Młoty zdobyły jednak gola - piłkę dośrodkowaną z rzutu wolnego przez Joao Mario wybili obrońcy, ale fantastycznym uderzeniem z woleja z ponad 25 metrów popisał się Noble.

Obie drużyny przystępowały do dzisiejszego spotkania po serii czterech meczów bez wygranej - poza przerwaniem impasu, dzisiejsze zwycięstwo pozwoliło Młotom zapewnić sobie utrzymanie w lidze. W środku tygodnia West Ham rozegra zaległe spotkanie z Manchesterem United, natomiast Leicester podejmie Arsenal.

Leicester City - West Ham United 0:2 (0:1)

0:1 Joao Mario 34'