El. MŚ: Hiszpania jedzie na mundial!

dodał: Michał Wachowski  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  06.10.2017 22:35

Isco  |  fot. Alexey Filippov / Sputnik/ Hepta / Sport Pict

Reprezentacja Hiszpanii zapewniła sobie awans na mistrzostwa świata w Rosji. W piątkowy wieczór La Furia Roja ograła Albanię 3:0. W innym spotkaniu tej grupy Włosi tylko zremisowali z Macedonią.

Zarówno kibice, jak i eksperci spodziewali się przekonującej wygranej gospodarzy i tak też się stało. W 16. minucie objęli prowadzenie, gdy po dograniu Isco piłkę do siatki skierował po uderzeniu z pierwszej piłki Rodrigo.

Hiszpanom szybko udało się pójść za ciosem, bo w 23. minucie było już 2:0. Wynik podwyższył wspomniany wcześniej Isco. Losy tego spotkania rozstrzygnięte zostały jeszcze przed przerwą. Albańczyków dobił wówczas Thiago Alcantara.

Po zmianie stron wynik nie uległ już zmianie, chociaż gospodarze mieli dogodne okazje. jedną z nich zepsuł Rodrigo. Goście mogli strzelić honorowego gola, ale Armando Sadiku trafił w słupek.

Hiszpanie mają już pewny awans na mundial. Ich przewaga nad Włochami wynosi pięć punktów.

Hiszpania - Albania 3:0 (3:0)
1:0 Rodrigo 16'