REKLAMA
REKLAMA

Trzech odejdzie z Valencii

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Football Espana  |  22.02.2020 22:22
Valencia podjęła decyzję o sprzedaży Ezequiela Garaya, Joao Cancelo i Aymena Abdennoura, kontynuując przebudowę składu - poinformowały hiszpańskie media.

Abdennour do zespołu Valencii trafił w 2015 roku z Monaco za 21 milionów euro. Teraz Tunezyjczykiem zainteresowani są podobno przedstawiciele Watfordu i Interu Mediolan.

Z klubem pożegnać mają się również Garay i Cancelo. Obaj początkowo znajdowali się w planach nowego trenera Marcelino Garcii Torala, ale sytuacja uległa zmianie po zapytaniu ze strony Juventusu. Władze klubu z Metalla uznały, że ich sprzedaż ma sens ekonomiczny i można ich zastąpić.

Wcześniej z Valencii odeszli Mathew Ryana, Diego Alves i Enzo Perez.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 5 komentarzy

Joker | 26.07.2017 19:17

Pozbycie się Abdennoura jak najbardziej zrozumiałe... Ale akurat Cancelo i Garay to wydawali się ludzie na których bedzie się opierać defensywa przebudowywanego zespołu... Ale skoro uważaja, że z ekonomicznego punktu widzenia takie wyjscie jest dobre dla nich, a sportowo dadzą radę ich zastąpic to ok, liga pokaże czy tak istotnie będzie... Na razie jednak ta przebudowa Valencii idzie opornie, delikatnie mówiąc...

MagoDeOz | 26.07.2017 20:09

Jedyny sens po ostatnim sezonie ma sprzedaż Cancelo, który ma niską klauzulę 30 mln, może nie chcieć podpisywać nowej umowy i niewiele wnosi do gry.
Montoya jest na tym samym, przeciętnym poziomie.
W defensywie nawet lepszy jest Hiszpan, Joao może zostać ale jako skrzydłowy.
Abdennour stoczył się ta że jedyna propozycja i to z Anglii opiewa na marne 8+2.
Żaden zarobek, lepiej zostawić a najlepiej wypożyczyć.
Garay powinien zostać, to doświadczony i dobry stoper, który sam chciałby już grać w VCF do końca poważnej kariery, od kogoś młodzież powinna się uczyć. Nie spełnił oczekiwań ale miał problemy zdrowotne, ciągle graliśmy innym zestawem obrony i ogólnie cały team był beznadziejny.
Mangala był tylko nieco lepszy. A też nie został wykupiony.
Nagle władze zaczęły ekonomicznie myśleć, szkoda bo ekonomiczny sens miałby wykup Mangali.
Można było odroczyć spłatę. Mówi się jeszcze że Gaya może odejść, był wymieniany razem z podaną trójką, to akurat pomysł przedni ale ofert na niego poza jakąś żebraczą od Romy brak. Zresztą trudno się dziwić.
W najbliższym sezonie i tak VCF będzie głównie ogrywać wychowanków. Nando super się prezentuje. Może uda się zająć siódme miejsce.

Asteniu | 26.07.2017 21:52

Co oni (Lim i Mendes) zrobili z tą Valencią. Żeby nakupować zawodników za ogromną kasę, którzy może 25 % tych kwot byli warci, a pozbywać się kluczowych swoich zawodników jak Diego Alves (ponoć Valencia dostała tylko 300 tys euro), Garay (o ile odejdzie), Piatti (około 1,5 mln euro) i Ci ci odeszli za bezcen wcześniej. Z drugiej jednak strony było parę dobrych transferów, jednak większość tych zawodników już nie ma w Valencii.

A mam takie pytanie. Teraz Valencia oszczędza, potrzebuje kasy z transferów, a co się stało z ponad 100 bańkami które rok temu Valencia otrzymała od Barcy i Arsenalu ? Poszły na pokrycie tych bezsensownych transferów z początku panowania LIm'a i jego Portugalskiego przyjaciela ?

renegat | 26.07.2017 21:56

rozwala trzon zespolu, a przynajmniej mocna defensywe. Garay i Abdennour. niesamowite.

MagoDeOz | 26.07.2017 22:36

Na zawodnikach Mendesa przynajmniej klub jest na plus. Także na Mangali byłby gdyby zechciał go wykupić. Wykupiono Zazę (może być) i Orellanę (bez sensu chyba). I kupiono Neto (bez sensu).goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy