2. Bundesliga: Stuttgart mistrzem, Würzburg spada

dodał: sobmar  |  źródło: bundesliga.goal.pl  |  21.05.2017 21:46
Zgodnie z oczekiwaniami, VfB Stuttgart wygrało w niedzielę z Würzburger Kickers 4:1 i zostało mistrzem 2. Bundesligi, podczas gdy rywale spadli do trzeciej ligi. Cały mecz w zespole gospodarzy rozegrał powołany ostatnio do reprezentacji Polski Marcin Kamiński (fot).

Drugie miejsce w tabeli zajął Hannover 96, który w "polskim" meczu zremisował z SV Sandhausen 1:1. W zespole gospodarzy 79 minut zagrał Jakub Kosecki, a całe spotkanie rozegrał Daniel Łukasik, który zarobił żółta kartkę. Z kolei w zespole gości przez ostatnie 13 minut na murawie przebywał Artur Sobiech, dla którego był to pożegnalny mecz w barwach H96.

W barażach o awans przyjdzie walczyć Eintrachtowi Brunwszik, który w ostatniej kolejce wygrał z Karlsruher SC 2:1. W ekipie KSC całe zawody rozegrał Oskar Zawada.

Z kolei w barażach o utrzymanie rywalizować będzie TSV 1860 Monachium Sebastian Boenischa (poza kadrą meczową), które uległo FC Heidenheim 1:2 i pozostało na 16. pozycji w tabeli.