Puchar Niemiec: Pewna wygrana Bayernu

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: ASInfo  |  01.03.2017 22:57
Bayern Monachium rozbił u siebie Schalke 04 Gelsenkirchen 3:0 (3:0) w drugim środowym meczu 1/4 finału piłkarskiego Pucharu Niemiec.

Na Allianz Arena pierwszoplanową postacią zawodów był Robert Lewandowski. Napastnik reprezentacji Polski jeszcze przed przerwą zdobył dwa gole i zaliczył asystę.

Lewandowski otworzył wynik konfrontacji już w trzeciej minucie, kiedy to znakomicie zagrał w pole karne Franck Ribery, a Polak techniczną "podcinką" zaskoczył golkipera rywali.

Trzynaście minut później najlepszy strzelec zespołu z Bawarii idealnie wrzucił piłkę na głowę Thiago Alcantary i Katalończyk podwyższył na 2:0. Po kolejnych trzynastu minutach Ribery znów kapitalnie wypatrzył Lewandowskiego i ten płaskim uderzeniem z dystansu po raz drugi tego dnia wpisał się na listę strzelców.

Po zmianie stron gra się uspokoiła i podopieczni Carlo Ancelottiego kontrolowali już przebieg rywalizacji do końcowego gwizdka arbitra. Lewandowski zaliczył pełne spotkanie.

Wcześniej oprócz liderów Bundesligi awans wywalczyły również Eintracht Frankfurt oraz Borussia Moenchengladbach. Spotkanie Sportfreunde Lotte z Borussią Dortmund zostało przełożone.

Bayern Monachium - Schalke 04 Gelsenkirchen 3:0 (3:0)
1:0 Lewandowski 3'
2:0 Thiago 16'
3:0 Lewandowski 29'