Wolfsburg rozbił Hannover

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: bundesliga.goal.pl  |  01.03.2016 21:49
W jednym z wtorkowych spotkań Bundesligi, Wolfsburg nie dał najmniejszych szans Hannoverowi na jego terenie. Podopieczni Dietera Heckinga pewnie wygrali 4:0, a bohaterem meczu był bez wątpienia strzelec trzech goli Andre Schurrle.

Piłkarze Hannoveru we wtorkowym meczu chcieli pokazać, że ich ostatnia weekendowa wygrana nie była dziełem przypadku. W roli faworyta przystępowali jednak goście z Wolfsburga, którzy dysponują zdecydowanie większym potencjałem.

Spotkanie mogło bardzo dobrze ułożyć się dla gospodarzy. W 14. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Karaman, ale jego strzał świetnie wybronił Casteels. Wolfsburg odpowiedział kilkanaście minut później, ale Zieler zdołał odbić piłkę po strzale głową Luiza Gustavo z najbliższej odległości.

Pierwszego gola kibice doczekali się w 35. minucie, kiedy na prowadzenie wyszli goście. Draxler zagrał do Schurrle, a ten popisał się świetnym uderzeniem z lewej strony pola karnego w długi róg. Gospodarzom nie udało się odpowiedzieć przed przerwą.

W drugiej połowie Wilki potwierdziły swoją wyższość nad rywalem. W 58. minucie mocnym strzałem z około trzynastu metrów na 2:0 podwyższył Schurrle. Reprezentant Niemiec trzy minuty później skompletował hattricka. Ponownie dopadł do "bezpańskiej" piłki w polu karnym i świetnym uderzeniem z woleja nie dał szans bramkarzowi.

W 68. minucie było już 4:0 dla Wolfsburga. Tym razem do siatki gospodarzy trafił Draxler, który wykorzystał sytuację sam na sam po świetnym dograniu Kruse. Kilka chwil później swojego czwartego gola mógł zdobyć Schurrle, ale mając przed sobą tylko Zielera uderzył tuż obok słupka. Jak się później okazało wynik nie uległ już zmianie.

Hannover 96 - VfL Wolfsburg 0:4 (0:1)
0:1 Schurrle 35'
0:2 Schurrle 58'
0:3 Schurrle 61'
0:4 Draxler 68'