Werder zaskakuje Schalke!

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: SerieA.pl  |  24.01.2016 19:25
W ostatnim meczu 18. kolejki niemieckiej Bundesligi Werder Brema wywiózł komplet punktów z Gelsenkrichen, gdzie pokonał miejscowe Schalke 3:1. Wynik otworzył wprawdzie Matip, ale później koncert gry rozpoczął Fritz, który wyrównał stan rywalizacji, a później asystował przy trafieniach Pizarro i Ujaha.

Już po czterech minutach Schalke wyszło na prowadzenie i wszystko wydawało się zmierzać w odpowiednim kierunku. Z rzutu rożnego futbolówkę wrzucił Johannes Geis, a futbolówkę do siatki skierował lobem, po uderzeniu piłki głową. Joel Matip.

Goście zdołali jednak wyrównać jeszcze przed przerwą, bo w 43 minucie Clemens Fritz wykorzystał ogromną opieszałość defensywy miejscowych i spokojnie zrobił kółeczko tuż przed polem karnym, po czym uderzył tak, że piłka odbijając się od słupka wpadła do siatki.

Po pierwszej połowie mieliśmy więc remis 1:1.

Nie minęło wiele czasu po wznowieniu spotkania w drugich 45 minutach, a Werder już prowadził. Tym razem Fritz świetnie wypatrzył Claudio Pizarro i dośrodkował do doświadczonego napastnika z narożnika pola karnego, a ten po koźle trafił do bramki.

Niemal do ostatniej minuty Schalke szukało wyrównania, ale w końcu musiało nadziać się na zabójczą kontrę, która  przyszła w 89 minucie za sprawą Fritza, który wrzucił piłkę w pole karne do Ujaha, a ten w ekwilibrystyczny sposób pokonał Fahrmanna.

Pewne zwycięstwo gości na Veltins Arena stało się więc faktem.

Schalke Gelsenkirchen - Werder Brema 1:3 (1:1)
1:0 Matip 4'
1:1 Fritz 43'
1:2 Pizarro 54'
1:3 Ujah 89'

Komentarze | 16 komentarzy

radrif | 24.01.2016 19:27

Werder wygrał, no nie wierzę :) Są trzy punkty bliżej utrzymania, a nam, pomimo przegranej, nie oddala się możliwość gry w europejskich pucharach. Cudownie :)

Stormblast | 24.01.2016 19:29

Wynik bardzo pozytywny. Równie dobrze po pierwszej połowie mogliśmy przegrywać dużą różnicą bramek. Vestergaard przegrał główkę z Matipem i było bardzo nieciekawie. Oztunali swoim poziomem nie zasługuje na kadrę meczową. Pizarro nie za bardzo ruchliwy, ale bardzo potrzebny. Fritz zdecydowanie zawodnikiem meczu. Może nie był to jego najlepszy mecz w karierze, ale za to najbardziej efektywny.

W drugiej połowie już mieliśmy przewagę, ale to, że wygraliśmy zawdzięczamy Sane. Dochodził do idealnych sytuacji, ale marnował je na potęgę.

Djilobodji dobry debiut, leci na raz albo wślizgami, Z gry przypomina Proedla (choć po jednym meczu ciężko wyrokować). Każde punkty są potrzebne więc jestem bardzo zadowolony.
Najlepszy zawodnik to Fritz, a dalej to ciężko powiedzieć. Reszta równo grała. Na szczęście Vestergaard po słabym początku czyścił jak zawsze.

MatiP | 24.01.2016 19:33

Schalke nieskuteczne ale Werder zagrał bardzo dobre zawody. Fajnie że udało się przybliżyć do utrzymania na tym trudnym stadionie.

KaeM16 werder | 24.01.2016 19:37

Niespodzianka :) Masa szczęścia.

Też nie potraficie patrzec na hunta w koszulce hsv?

bundes | 24.01.2016 20:28

Stromblast nowy nabytek dziś o niebo lepszy niż Vestergard, wślizgi w tempo i nie wybijał piłek w panice tylko starał sie rozgrywać. Vestergard 3m wzrostu i 200kg wagi a przegrywa główkę jak junior do tego w pierwszej połowie kręcili nim jak Lukimią. Hunter po zwodzie na zamach tak skręcił Duńczyka ze jeszcze jedzie na wślizgu, w drugiej połowie czy on czyścił tez bym sie spierał bo tam to raczej masa szczęścia ze Sane miał dziś opaskę na oczach.
Oztunali to niestety koń bez głowy i nie widać po nim postępów,  jedynie Fritz dziś pociągnął nas do wygranej.
Najważniejsze 3pkt, ogólnie nie zagraliśmy jakoś super ale wynik bardzo cieszy.

Stormblast | 24.01.2016 21:06

Z Vestergaardem się nie zgadzam, Fakt, pierwsza bramka jego, Huntelaar nim zakręcił, ale tu już za dużo wyboru nie miał, bo równie dobrze Holender powinien/mógł strzelać z pierwszej. W drugiej połowie role lekko się pozmieniały: Duńczyk był już bardzo skuteczny, a Djilobodji dał się zawinąć identycznie jadąc na wślizgu.
Oztunali i piłka przy nodze to 95% straty. Głowa w dół i coś co przypomina szybki bieg, ale 36-letni Fritz wygrałby z nim pojedynek biegowy.

Żeby tylko Bargfrede się nie połamał, bo to oznacza pewny plac Oztunaliego, Froede czy Kroosa...Szkoda, że tak na dobrą sprawę szans nie dostali Bartels czy Kleinheisler.

Stormblast | 24.01.2016 21:12

Zapomniałbym: Rafał Sak twierdził, że Vestergaard miał asystę: pomylił go z Fritzem. Umówmy się: to jeszcze nie taki straszny błąd. Ale już mówienie, że z Werderu w tym okienku odszedł Thy (fakt, odszedł tyle, że 4 lata temu, a po tym sezonie wraca do Bremy) jest niepoważne. Na szczęście szybko naprostował go Sławek Chałaskiewicz, którego naprawdę fajnie się słucha. Nie wiem czy lepszy on czy Radek Gilewicz. Dwóch gości, którzy widać, że śledzą Bundesligę (poza tym, że w niej grali).Tomka Hajty już od ponad pół roku nie da się słuchać.

bundes | 24.01.2016 21:25

Jestem ciekaw not, ale nowy nabytek dla mnie zagrał duzo lepiej niż Duńczyk. Najbardziej mi sie podobało ze nie wybijał w panice na auty, jeżeli sie zgraja z Vestergardem to można myślec o utrzymaniu. Najważniejsze to punktować z potencjalnie słabymi drużynami z którymi o ten byt będziemy walczyć.

Stormblast | 25.01.2016 17:50

@bundes, Vestergaard wypadł słabiej, bo zawalił pierwszą bramkę. W Kickerze tego prawie nie wzięli pod uwagę.
Kicker: Djilobodji (2,5), Vestergaard (3), Oztunali (3,5), a Grillitsch (4).
Sport Bild: Djilobodji (2), Vestergaard (4), ale uwaga: Oztunali (3), a wg mnie 5...

bundes | 25.01.2016 19:02

No ocena adekwatna bo faktycznie sie nie popisał i tylko dzięki Sane te noty były tak wysokie. Lubię Vestergarda ale często bywa zagubiony, może dlatego ze od przyjścia musi latać dziury za cała obronę. Jeżeli ten nowy nabytek będzie grał jak z Schalke to powinni trochę nasz tył uspokoić bo boki obrony to nie Lahm i Alaba ale nie jest tez złe jak choćby sezon czy dwa temu.
Bargfrede coś z łąkotką wiec pewnie znowu wypadnie na dłużej.

bundes | 25.01.2016 19:08

Oztunali to tez poezja, jakiś tam potencjał ma zeby tylko podnosili głowę bo patrzy tylko pod nogi i leci przed siebie bez pomysłu.
Dobrze ze trafiliśmy z Ujahem, już przed sezonem cieszył mnie ten transfer i spłaca sie idealnie a pamietam jak większość kręciła nosem :-), dopiero dziś zobaczyłem ze w 70min wszedł DiSanto którego wybór zaczyna przypominać Wiese. Szkoda ze nie został u nas bo z Ujahem by mógł stworzyć piękny duet.

Stormblast | 25.01.2016 19:12

Bargfrede wypada na 2 miesiące, więc Oztunali będzie męczył swoją grą. W pomocy jednak zaryzykowałbym: Fritz - Juno - Grillitsch - Bartels (bez formy jest dwa razy lepszy od Oztunaliego).

Z jednej strony mi szkoda Di Santo, a z drugiej...Poza Werderem nigdzie się nie wyróżniał. Z Ujahem mógł tworzyć lepszy atak niż z Selke. O Wiese mi nawet nie mów, bo do dziś nie mogę się pogodzić z tym, że odszedł. Wiedwald na razie wygląda przyzwoicie - do Wiese mu sporo brakuje, ale zły nie jest.

bundes | 25.01.2016 19:14

Jeszcze czekam na tego Onazi który wyglada ciekawie i by sie przydał w środku pola ktoś z takim prostopadłym podaniem.

Stormblast | 25.01.2016 21:01

Niech najpierw Lukimya odejdzie, bo oficjalnie jeszcze nie został sprzedany. Onazi to 22% na transfermarkcie, więc szału nie ma (dziś rano było 13%). Pewnie i tak mówimy o wypożyczeniu. Przy okazji zastanawia mnie ile Chelsea krzyknie za Djilobodji (jeśli będzie grał dobrze w kolejnych meczach).

Z obiecujących nazwisk przewijają się Jirí Skalák (super by było) czy Ludwig Augustinsson (jego nie kojarzę, ale z tego co czytam to chyba najgorszy nie jest).

bundes | 25.01.2016 21:49

Nie znam żadnego z nich ale Onazi na filmikach wyglada jak na Werder nieźle. Jak dla mnie niech wypożyczają byle sie utrzymać

Konriiii | 28.01.2016 00:33