Gijon triumfuje w starciu beniaminków

dodał: Szymon Biegas  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  06.12.2015 20:12
Niezwykle cenne punkty w walce o utrzymanie zdobyli piłkarze Sportingu Gijon. W ramach czternastej kolejki Primera Division pokonali na swoim terenie Las Palmas 3:1. Bohaterem gospodarzy został Antonio Sanabria, który zapisał na swoje konto hat-tricka.

W początkowej fazie konfrontacji zdecydowanie lepiej prezentowali się gospodarze. Od pierwszego gwizdka arbitra ruszyli do ataków w poszukiwaniu bramek. Wynik potyczki mogli otworzyć już w ósmej minucie, ale piłka po strzale Jorge'a Mere trafiła w poprzeczkę.

Przewagę Rojiblancos udokumentował ostatecznie w siedemnastej minucie Antonio Sanabria, który z najbliższej odległości dobił futbolówkę sparowaną przez bramkarza rywali po jednym ze strzałów.

W końcówce pierwszej połowy do pracy zabrali się goście. W 38. minucie doprowadzili do wyrównania za sprawą Nabila El Zhara, który na szóstym metrze przeciął dogranie Javiera Garrido z lewego skrzydła, kierując piłkę do siatki.

Po zmianie stron inicjatywę przejęli piłkarze z Las Palmas. Świadczy o tym choćby statystyka posiadania piłki. Momentami sięgała nawet 64 procent czasu.

Kluczowa dla losów pojedynku okazała się 71. minuta. Wówczas drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał obrońca przyjezdnych Artiles Aythami.

Przewagę liczebną skrzętnie wykorzystali podopieczni Abelardo. W 78. minucie objęli bowiem prowadzenie. Po centrze Jony’ego z lewej strony pojedynek powietrzny wygrał Sanabria i zmusił golkipera do kapitulacji.

Snajper skompletował hat-tricka, ustalając wynik potyczki już sześć minut później. Tym razem świetnie urwał się spod opieki defensorów i skierował piłkę do bramki po doskonałym dograniu Jony’ego. W ten sposób Sanabria zapewnił swojej ekipie pierwszą wygraną od czterech kolejek.

Sporting Gijon - UD Las Palmas 3:1 (1:1)
1:0 Sanabria 17'
1:1 El Zhar 38'
2:1 Sanabria 78'
3:1 Sanabria 84'