Lyon przedłużył koszmar Toulouse

dodał: Szymon Biegas  |  źródło: Francja.Goal.pl  |  23.10.2015 22:26
Licznik meczów bez zwycięstwa z rzędu piłkarzy Toulouse pokazał dziś dziesiątkę. Podopieczni Dominique'a Arribage'a przegrali bowiem na wyjeździe z Olympique Lyon 0:3 w ramach jedenastej kolejki Ligue 1.

Już po pierwszym kwadransie stało się jasne, który zespół będzie rozdawać karty na boisku w kolejnych minutach. Gospodarze szybko przejęli bowiem inicjatywę, regularnie nacierając na pole karne ekipy z Tuluzy.

Po kilku bardzo groźnych akcjach w osiemnastej minucie Les Gones otworzyli wynik konfrontacji. Mathieu Valbuena wypatrzył Sergiego Dardera wbiegającego na wolne pole i posłał do niego piłkę. Hiszpan przyjął ją na klatkę piersiową i pewnym strzałem umieścił w siatce.

W kolejnych minutach przewaga podopiecznych Huberta Foruniera nie podlegała żadnej dyskusji. Stworzyli jeszcze kilka groźnych akcji, które mogły zakończyć się bramkami. Najbliżej szczęścia był Darder, ale futbolówka po jego uderzeniu odbiła się od słupka. Świetnie w bramce Toulouse spisywał się również Ali Ahamada.

W początkowej fazie drugiej odsłony obraz gry nie ulegał zmianie. Po dziesięciu minutach do walki poderwali się przyjezdni. W ciągu dwóch minut mogli strzelić dwa gole. Najpierw jednak Somalia przegrał rywalizację jeden na jeden z bramkarzem, a chwilę później sędzia nie uznał prawidłowo zdobytej bramki przez Martina Braithwaite’a, który wpakował piłkę do siatki po zamieszaniu.

Ten sam zawodnik mógł wpisać się na listę strzelców w 66. minucie. Napastnik urwał się obrońcom i wpadł w pole karne. Posłał piłkę obok wychodzącego mu naprzeciw Anthony’ego Lopesa, ale z linii bramkowej zdołał wybić ją Samuel Umtiti.

Swoich akcji nie marnowali za to gracze Olympique. W 71. minucie piłkę na szesnastym metrze otrzymał Valbuena i zdecydował się na strzał, kompletnie zaskakując golkipera gości.

Wynik konfrontacji w doliczonym czasie meczu ustalił Maxwel Cornet, który wykorzystał zgranie swojego partnera, wygrał rywalizację z obrońcą i precyzyjnym strzałem pokonał Ahamadę.

Olympique Lyon - Toulouse FC 3:0 (1:0)
1:0 Darder 18'
2:0 Valbuena 69'
3:0 Cornet 90+4'