LE: Zdekompletowane Lazio ograło Norwegów

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: LigaEuropejska.Goal.pl  |  22.10.2015 20:57
Lazio Rzym wygrało 3:1 w meczu grupy G fazy grupowej Ligi Europy z Rosenborgiem BK. Mimo że Norwegowie grali przez większość czasu w przewadze jednego zawodnika i mieli rzut karny, to nie potrafili pokonać przedstawiciela Serie A. Trafienia dla stołecznej ekipy zaliczyli: Alessandro Matri, Felipe Anderson oraz Antonio Candreva. Autorem jedynego gola dla teamu ze Skandynawii był z kolei Alexander Toft Søderlund.

Podopieczni Stefano Pioliego przed pierwszym gwizdkiem mieli sporo problemów, w związku z tym, że na kontuzje narzekało kilku graczy Orłów. U rywali pod tym względem było lepiej.

Pierwsze fragmenty spotkania nie ułożyły się najlepiej rzymianom. Już w czwartej minucie gospodarze oddali dwa strzały, po których futbolówka ostemplowała słupek bramki adwersarzy. Na domiar złego w szóstej minucie po bardzo brutalnym wejściu w jednego z piłkarzy Rosenborga czerwoną kartkę otrzymał Mauricio i Lazio musiało grać w osłabieniu.

Norweska ekipa fakt gry w przewadze mogła wykorzystać w 25. minucie. Zespół dowodzony przez Kåre'a Hedleya Ingebrigtsena starał się zagrozić rywalom po centrach z rzutu rożnego. Brakowało im jednak skuteczności. Tymczasem w 28. minucie worek z golami rozwiązał się Matri, który wykorzystał świetne podanie Candrevy i kibice Lazio mieli powody do radości.

Goście mimo niekorzystnego rezultatu nie składali broni i dążyli do tego, aby doprowadzić do wyrównania. Swoje okazje jeszcze w pierwszych trzech kwadransach gry mieli Jørgen Sklejvik oraz Søderlund. Niemniej obaj gracze trafili piłką w słupek i ostatecznie do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Po przerwie szósty obecnie zespół włoskiej ekstraklasy podwyższył swoje prowadzenie. Po błędzie graczy Rosenborga w centralnej części boiska futbolówka trafiła pod nogi Matriego, ten dostrzegł niepilnowanego Felipe Andersona. Z kolei Brazylijczyk precyzyjnym uderzeniem sprzed pola karnego dał dwubramkowe prowadzenie swojemu zespołowi.

W 69. minucie sytuacja ekipy ze stolicy Włoch nieco się skomplikowała, bo norweski team po bardzo dobrej sytuacji zdobył bramkę kontaktową. Søderlund uderzeniem głową sprawił, że piłka zatrzepotała w siatce bramki Lazio. Niemniej na to trafienie gospodarze odpowiedzieli w 80. minucie, gdy gola z rzutu karnego strzelił Candreva. Tym samym Orły wygrały 3:1.

Lazio Rzym - Rosenborg BK 3:1 (1:0)