Pierwsze zwycięstwo Stuttgartu

dodał: KMM  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  23.09.2015 21:56
VFB Stuttgart zdobył wreszcie pierwsze punkty w sezonie, wygrywając na HDI w Hanowerze 3:1. Trzy pierwsze gole tego spotkania padły w ciągu czterech minut, jednak na decydujące trafienie kibice czekali do ostatnich minut.

Starcie Hannoveru i Stuttgartu nie zapowiadało się na jakieś wybitne spotkanie, skoro obie drużyny szukały dopiero pierwszej wygranej w sezonie. Tymczasem pomiędzy minutą 13. i 18. padły aż trzy bramki. Strzelanie rozpoczął Karaman, który strzałem z bliska wykorzystał dokładne dogranie ze skrzydła od Kiyotake.

Dwie minuty później było już 1:1 po akcji Gentnera, który zszedł z piłką ze skrzydła w pole karne i plasowanym strzałem posłał futbolówkę przy słupku do bramki. Po upływie kolejnych 120 sekund Szwabowie byli na prowadzeniu. Strzał Ginczka odbił Zieler, a do siatki dobił go Werner. Tuż przed przerwą nastroje gospodarzom mógł poprawić Sane, ale po jego strzale piłka odbiła się od słupka.

W drugiej połowie na murawie dominował Stuttgart, który przez długi czas nie potrafił jednak wykorzystać choćby jednej z licznych sytuacji, by przypieczętować zwycięstwo. Udało się dopiero w samej końcówce po błędzie defensora H96 Sakaia. Piłkę wywalczył Ginczek, który podał do Maxima, Zieler wybiegł daleko przed bramkę, by uprzedzić rywala, ale to Rumun opanował piłkę i trafił z dystansu do pustej siatki.

Stuttgart dzięki wygranej opuścił strefę spadkową, z kolei Hannover zajmuje teraz ostatnią pozycję.

Hannover 96 – VfB Stuttgart 1:3 (1:2)
1:0 Karaman 14'
1:1 Gentner 16'
1:2 Werner 18'
1:3 Maxim 90'+1