Tevez zapewnia komplet Juve!

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: SerieA.pl  |  29.04.2015 22:36
W hicie kolejki Serie A Juventus pokonał przed własną publicznością Fiorentinę 3:2. Viola wprawdzie wyszła na prowadzenie za sprawą gola Gonzalo Rodrigueza, jednak ten później nie wykorzystał rzutu karnego, a ze strony Starej Damy dwoma bramkami popisał się Carlos Tevez i miejscowi zdołali zwyciężyć ostatecznie 3:2.

W 33 minucie Fiorentina miała rzut rożny, po którym w polu karnym faulowany był Joaquin i sędzia wskazał na jedenastkę. Do futbolówki podszedł Gonzalo Rodriguez i pewnym uderzeniem nie dał najmniejszych szans Buffonowi. Tym samym Stara Dama przegrywała na własnym stadionie 0:1.

Taki stan rzeczy nie mógł trwać zbyt długo. Już w trzy minuty później podopieczni Massimiliano Allegriego wyrównali wynik za sprawą fenomenalnej wrzutki ze strony Andrei Pirlo, który odnalazł w polu karnym Fernando Llorente, a rosły Hiszpan pokonał Neto i mieliśmy 1:1.

Nie był to koniec emocji w pierwszych 45 minutach, gdyż w niemal ostatniej akcji przed przerwą wynik ustalił, po raz pierwszy dając dzisiaj prowadzenie gospodarzom, Carlos Tevez. Bardzo dobrą wrzutką popisał się Patrice Evra, a bramkarza Violi przelobował Carlos Tevez.

Tym samym po pierwszej połowie, mimo początkowych problemów, prowadzili gospodarze.

Drugą połowę rozpoczęła lepiej Fiorentina, która w 66 minucie mogła wyrównać stan rywalizacji, gdyż faulem w szesnastce popisał się Giorgio Chiellini i sędzia wskazał na rzut karny. Do futbolówki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Gonzalo Rodriguez i tym razem przestrzelił.

Jakby tego było mało, tuż po niewykorzystanym rzucie karnym, Carlos Tevez zamknął jakiekolwiek szanse Violi na pozytywny rezultat, gdy otrzymał prostopadłą piłkę do Marchisio i z pola karnego uderzył po długim słupku tak, że Neto zmuszony był wyciągać futbolówkę z siatki po raz trzeci.

Tym samym Stara Dama zwyciężyła z Fiorentiną, ale tylko 3:2, gdyż w jednej z ostatnich akcji spotkania gola kontaktowego strzelił z rzutu wolnego Josip Ilicić. Nie zmieniło to faktu, że bianconeri zgarnęli kolejne trzy punkty.

Juventus FC - ACF Fiorentina 3:2 (1:1)
0:1 Rodriguez 33'
1:1 Llorente 36'