Eintracht lepszy od HSV

dodał: Dominik Jaruga  |  źródło: bundesliga.goal.pl  |  28.02.2015 20:22
Na zakończenie sobotnich zmagań w ramach 23 kolejki Bundesligi Eintracht Frankfurt okazał się lepszy na własnym boisku od Hamburgera SV. Gospodarze wygrali 2:1, a obydwie bramki dla zespołu Thomasa Schaafa zdobył Alex Meier, który w doliczonym czasie gry przestrzelił jeszcze rzut karny. Goście z Hamburga kończyli mecz w dziesiątkę, a ich przewaga nad strefą spadkową jest znikoma i czeka ich ciężka walka o utrzymanie w Bundeslidze.

Kibice zgromadzeni na stadionie we Frankfurcie nie musieli czekać długo na bramkę swoich ulubieńców. W jedenastej minucie piłkę w polu karnym bardzo dobrze przyjął Piazon, a faulu na zawodniku Eintrachtu dopuścił się Djourou. Sędzie nie wahał się długo i wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Meier, który nie miał problemów z pokonaniem bramkarza HSV.

Po objęciu prowadzenia gra Eintrachtu się uspokoiła i gospodarze często kontrowali gości z Hamburga. W 28. minucie na strzał z rzutu wolnego zdecydował się Piazon, jednak futbolówka przeleciała wysoko nad bramką Drobnego.

Pięć minut później na strzał ze stałego fragmentu gry zdecydował się piłkarz HSV. Uderzenie Stiebera z 31 metrów doskonale zatrzymał jednak golkiper Eintrachtu, który wybił piłkę na rzut rożny.

Kiedy wydawało się, że gospodarze zejdą do szatni z jednobramkowym prowadzeniem bardzo dobrą akcję z lewej strony przeprowadził Gouaida, który minął kilku zawodników Eintrachtu i oddał piłkę do Müllera, który doskonale dostrzegł Stiebera, a zawodnik HSV pokonał Trappa i doprowadził do wyrównania w samej końcówce pierwszej połowy.

Niespełna dziesięć minut po zmianie stron gospodarze po raz drugi w tym spotkaniu wyszli na prowadzenie. Po interwencji jednego z zawodników HSV do piłki dobiegł po raz kolejny Meier, który strzałem po ziemi sprzed pola karnego zaskoczył golkipera gości i strzelił swojego drugiego gola w tym pojedynku.

Eintracht miał ułatwione zadanie, gdyż od 64 minuty grał w przewadze jednego zawodnika. Taktycznego faulu na Aignerze dopuścił się Ostrzołek, który miał już na swoim koncie żółty kartonik i po decyzji arbitra spotkania został usunięty z boiska.

Ostatecznie goście z Hamburga nie byli tego dnia już w stanie odpowiedzieć żadnym trafieniem. W doliczonym czasie gry szanse na skompletowanie hattricka miał Meier, jednak tym razem zawodnik gospodarzy przestrzelił rzut karny i Eintracht wygrał 2:1. Dzięki tej wygranej zespół Thomasa Schaafa przybliżył się do szóstego miejsca gwarantującego występ w europejskich pucharach na zaledwie cztery punkty.

Eintracht Frankfurt – Hamburger SV 2:1 (1:1)
1:0 Meier 12’ (rzut karny)
1:1 Stieber 45+2’