Sassuolo mści się na Interze

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: SerieA.pl  |  01.02.2015 14:24
Sassuolo odegrało się na Interze za jesienną porażkę 0:7 w Mediolanie i przed własną publicznością pokonało nerazzurrich 3:1. Po pierwszej połowie i trafieniach Zazy oraz Sansone neroverdi prowadzili 2:0, jednak w końcówce drugiej połowy straty zmniejszył Icardi i ostatnie dziesięć minut zapowiadało się bardzo ciekawie. Takie też było w istocie - ujrzeliśmy dwie czerwone kartki i rzut karny Berardiego ustalający wynik.

Już po kwadransie gry Sassuolo wyszło na prowadzenie za sprawą Simone Zazy. Otrzymał on podanie z boku boiska i znajdując się w polu karnym, odbił do boku, po czym uderzył niemal w okienko bramki Samira Handanovicia. Golkiper nerazzurrich był w tej sytuacji bez szans, a z zablokowaniem napastnika miejscowych spóźnił się Nemanja Vidić.

Fatalnie wyglądała dzisiaj prawa strona obrony Interu. Przy pierwszym golu przedarł się tą stroną boiska Missiroli, a chwilę później indywidualną akcją popisał się Nicola Sansone, który minął właśnie na prawym skrzydle obrońcę i złamał do środka. Chwilę później cieszył już się z gola po strzale po krótkim rogu. Futbolówka przed zatrzepotaniem w siatce, odbiła się jeszcze od poprzeczki.

Do przerwy neroverdi prowadzili w pełni zasłużenie.

W drugiej odsłonie spotkania Inter szukał gola kontaktowego i co jakiś czas narażał się na niebezpieczne kontry podopiecznych Eusebio Di Francesco. Bardzo długo żadnej z ekip nie udało się jednak zmienić wyniku. Uczynił to dopiero Mauro Icardi, który wykorzystał za krótkie dogranie Magnanelliego do bramkarza i przejął futbolówkę tuż przed wychodzącym golkiperem, po czym skierował ją do siatki.

Szykowała się ciekawa końcówka, szczególnie, że w 90 minucie czerwień ujrzał Sansone i sześć minut doliczonego czasu gry przyszło gospodarzom grać w osłabieniu. Inter nie tylko nie wykorzystał gry w przewadze, ale stracił gola na 3:1, jednocześnie wyrównując ilość piłkarzy na boisku. Z boiska, za faul w polu karnym i drugą żółtą kartkę, wyleciał Donkor, a jedenastkę na gola zamienił Berardi.

Tym samym zemsta za blamaż z 2014 roku dokonała się i Sassuolo cieszyło się z kompletu punktów.

Jak tu nie kochać Sassuolo?

Ogrywają oba kluby z Mediolanu, są największą niespodzianką tej edycji Serie A, ogrywają świetnych młodych piłkarzy(Zaza,Berardi) a są zaledwie malutkim, skromnym klubem.

Gdyby tak się znalazł dla nich jakiś bogaty, zewnętrzny sponsor... Pomarzyć można :)

Signore_A | 01.02.2015 14:28

Sassuolo rozgrywa świetny sezon pod względem stylu gry, a szczególnie w formacji ofensywnej.. piękny przykład jak wygrywa się drużyną, a nie indywidualistami jak próbują niektóre kluby.. Najsłabszy na boisku oczywiście sędzia gdyż już w pierwszej połowie były chyba trzy karne dla Sassuolo, a przynajmniej dwa pewne.. to mnie oczywiście nie dziwi bo kibicujemy lidze włoskiej, ale to strasznie wpływa na odbiór meczy i ducha sportu, który coraz bardziej zanika..

TommyMasta | 01.02.2015 14:28

Ogólnie ciekawy meczyk. Zaza z każdym kolejnym spotkaniem pokazuje, że jest megakozakiem. Podoba mi się zaangażowanie całej drużyny Sassuolo.

Nostradamus | 01.02.2015 14:34

Signore sedzia pomylil sie w jedna i druga strone. Nie przesadzaj juz z tymi 3 karnymi bo to smieszne troche.
Karny dla Sassuolo to tez kpina podobnie jak czerwona dla Donkora.
Ogolnie sedziowanie w Italii jest na marnym poziomie.
Gratulacje dla Sassuolo za zdecydowanie lepszą skuteczność.

TommyMasta | 01.02.2015 14:39

Ja jestem bezstronnym obserwatorem i moim zdaniem w pierwszej połowie były 2 nieodgwizdane karne dla Sassuolo. Jeden po faulu Donkora na Longhim(tu juz powinna byc zolta kartka), a drugi po ręce Donkora. W II połowie karny dla Sassuolo jak nabardziej zasłużony, druga żółta dla Donkora również - absolutnie nie atakował piłki, a zahaczył Zazę. Tyle w temacie. Inter o klasę słabszy, ale Sassuolo to trudny rywal, szczególnie na wyjeździe.

Nostradamus | 01.02.2015 14:44

Po twoich komentarzach mozna naprawde stwierdzic jakis ty bezstronny na kazdym kroku jadąc po Interze i Juve ;)

Jak najbardziej zasluzony karny dla Sassuolo? Rozbiles mnie tym ;) "obiektywny" kibicu. Inter o klasę słabszy? No wynik moze na to moze wskazywac, ale nic wiecej. Klasę słabszy to powazna opinia.
drużyna o klasę słabsza chyba nie powinna byc w kazdym aspekcie "lepsza" ?
Wyrównany mecz ze skuteczniejsza ekipa gospodarzy. Skoncz juz z tym swoim obiektywizmem bo znowu bedziesz przepraszac jak w innym newsie, że cie "ponioslo" ;)

ACDzemor | 01.02.2015 14:46

@Nostradamus

Serio wg Ciebie nie było tych dwóch karnych dla Sas w 1 połowie?

FCJuventusTuryn | 01.02.2015 14:48

hehe

Nostradamus | 01.02.2015 14:54

Gdzie napisalem ze 2 nie bylo? Zwrocilem uwage, że nie było 3 karnych. Moze jeszcze 10 karnych powinno byc? :)

TommyMasta | 01.02.2015 14:55

Podziwiam, że po tym co odstawił dzisiaj Inter ty jeszcze ich bronisz i szukasz pozytywów ;) Nie mam nic do Interu, ale irytuje mnie jak ktoś wypisuje takie bzdury. Dobrze, że z nas dwóch ty jesteś obiektywny ;) Zasłaniasz się jakimiś statystykami w sytuacji, gdy powinny zostać odgwizdane dwa karne w I połowie - tego w statystykach nie ma, więc wybacz, ale ten argument nie ma dla mnie żadnej wartości. Inter siedział całą druga część gry na połowie Sassuolo, a w zasadzie oprócz główki Dodo i strzale Szwajcara nie stworzył żadnej sytuacji. Sassuolo sobie bramkę samo strzeliło w zasadzie. Koniec tej bezsensownej gadki, nie ma sensu odpisywać na głupoty.

nerazzurrii | 01.02.2015 15:00

Tracąc tak dwie genialne bramki Zazy i Sansone trudno szukać błędów obrońców. Piłka siadła im na nogę i Handa bez szans. A u nas jak zwykle brak skuteczności, tak łatwo nie rozwiążemy tego problemu. Kibice Interu na nic już nie liczą, napewno nie o LM. KLUB myśli o Pucharze Uefa, który można sobie tak O wygrać. To sie przejedziemy.

Kovacic stracił na mocy, cieniuje ostatnio. Nie próbuje, nie strzela, a co najgorsze - podaje piłki do DODO. Ranocchia to pierd..ny pajac, który już danwo powinien wylecieć z klubu, Podolski to jakaś pomyłka, a Guarin... na tym samym poziomie co Ranocchia. I już tradycyjnie oficjalnie skończył się po raz dziesiąty.

Na plus Icardi i PUSCAS, Donkor ma umiejętności, ale musi jeszcze pracować nad emocjami.

Więcej młodzieży do składu,w tym roku i tak już nic nie ugramy!

nerazzurrii | 01.02.2015 15:01

I już tradycyjnie PALACIO oficjalnie skończył się po raz dziesiąty.

dalmare | 01.02.2015 15:01

Wielki mecz Sassuolo, przeciw silnemu nazwiskami Interowi z Podolskim, Shaqirim.
Skromny Di Francesco (okresowo nawet zwalniany) jest wielkim trenerem. Tak grające chciałabym widzieć Atletico Simeone.
Cechy Neroverdich: zespołowość, dyscyplina obronna (dziś na poziome Atletico), szybkość sprinterska (której brakowało Atleti przeciw Barcelonie), presing + atak.
Wszyscy bronią: Zaza i Berardi pierwszymi obrońcami. Berardi wyłuskujący piłkę (dziś Kovacicowi) i ruszający z kontrą. Skarb Sassuolo: Missiroli (który dał im 2012/13 awans do A), zawsze obecny w defensywie, architekt akcji bramkowych. Berardi: zaskakujące rywala podania/ przerzuty.
Doceniano dotąd głównie ich trójząb ofensywny - czas głośno cenić ich obrońców i linię pomocy.

Gdyby nie nieuchronna rozprzedaż latem, gdyby nie byli nietrwali jak skrzydło motyla, gdyby stanął za nimi jakiś kapitał - są na drodze by stać się włoskim Atletico: przeciętni gracze na drodze do nieprzeciętności.

Dzisiejszy mecz miał wiele odmiennych faz, decydenci wywarli z pewnością presję na zespole Interu, gracze Interu wywarli presję na Sassuolo, mecz stał się w samej końcówce wojną, były nosze i czerwień. Ważniejsze od incydentalnych zdarzeń jest dzieło zespołowości jakie stworzył Di Francesco. Nawet  jeśli pojedynek z Interem oznaczał dla Neroverdich ekstra mobilizację.

Nostradamus | 01.02.2015 15:05

Teraz jeszcze piszesz, że to Sassuolo sobie samo strzelalo gole. Czlowiku co ty wypisujesz? Trzeba wykorzystywac bledy druzyny przeciwnej.
Inter zagrał słaby mecz, ale czemu mam nie szukać pozytywów? Pieprzysz o Interze klasę słabszą drużyną. Ja sie z tym nie zgadzam. Wg mnie mecz byl wyrownany mimo, iż statystyki wskazuja na Inter. Dla ciebie prawda jest tylko to co ty piszesz i basta.
"Nie mam nic do Interu" szczególnie po twoich komentarzach to widać ;) Nie ośmieszaj się. Ja miałem neutralny stosunek do Violi, ale przez takich kibiców jak ty człowiek może się zrażać. Oby mi się to nie przytrafiło ;)
Naprawdę wierze, że ostatnie zdanie było prawdziwe w przeciwienstwie do tego co wypsiywales wcześniej  ;)

A Inter po sezonie musi jeszcze sporo mądrych ruchów na rynku przeprowadzić. Liga stracona, Coppa Italia to niszowy turniej, a LE? Jak sobie nie radzą w słabej SerieA to ciężko marzyć choćby o półfinale. CZas pokaże.

TommyMasta | 01.02.2015 15:14

Nie mogę nie odpowiedzieć na tę bezsensowną zaczepkę - ja uważam, że to ty wypisujesz bzdury - Inter nie istniał w pierwszej połowie, był przynajmniej o klasę słabszy, gdyby nie sędzia mogło być 4-0. Sorry, to nie jest wyrównany mecz i jak widać nie tylko ja jestem tego zdania. Nie zgadzamy się, ty jesteś przekonany o swojej racji i uważasz, że na podstawie statystyk jak posiadanie piłki i strzały z 25 metrów można stwierdzić kto był lepszy, ja uważam, że takimi danymi można sobie podetrzeć tyłek,  więc dyskusja nie ma sensu. Poza tym ciekawe na jakiej podstawie twierdzisz, że mam coś do Interu. Stwierdzam fakty i tyle Pozdrawiam.

TommyMasta | 01.02.2015 15:16

No i różnimy się jeszcze jednym - mój stosunek do Interu na pewno się nie zmieni po tym jak czytam farmazony wypisywane przez jednego(!) z ich kibiców.

IbraGol | 01.02.2015 15:18

Karny pod koniec meczu i czerwień to jakaś parodia decyzji sędziowskich.
Ktoś napisał że Podolski to nieporozumienie.. jakiś chyba żart, właśnie Podolski i Shaquiri to największe wzmocnienie Interu, reszta "opadła".
Mediolan z obu stron w strasznym kryzysie - ile można??

Nostradamus | 01.02.2015 15:20

Wierzyłem w Ciebie. Po raz kolejny się zawiodłem.
Śmieszy mnie twoja zawziętość w stosunku do Interu i to jak starasz się na siłę przekonać do swoich racji mimo iż nie są do konca poparte argumentami.
Nie jesteś w tym przypadku obiektywny. Ja? Być może również, ale to ty robisz z siebie wyrocznię.
Masz swoje racje, ja swoje i na tym poprzestańmy. Ogólnie rzecz biorąc nie przekonałeś mnie.
Nie będę cie pozdrawiał bo w przeciwienstwie do ciebie nie bede ironizowal :)

redactor | 01.02.2015 15:26

Ooo Juventus może być dumny z Berardiego i Zazy. Tevez odchodzi niedługo to chłopaki mają dużo miejsca żeby się wykazać. Pozazdrościć takich piłkarzy. Myślę, że Zaza jest gotowy do gry już teraz.

Ogólnie Marotta zrobił niezły interes. Ma pierwszeństwo wykupu kart tych młodych piłkarzy a także Vrsaljko. Do tego młody Rugani z Empoli. Jestem ciekaw przyszłego sezonu w wykonaniu tego klubu.

Brawo Sassuolo !

TommyMasta | 01.02.2015 15:28

Ale ja wcale nie ironizowałem, nie mam nic do ciebie jako człowieka i pozdrawiam szczerze. Po prostu wydaje mi się, że na siłę próbujesz zatrzeć fatalny obraz Interu z dzisiejszego meczu przedstawiając spotkanie jako wyrównane i może jeszcze pokazać Inter jako skrzywdzony przez sędziego tym karnym i czerwoną kartką w 93 minucie. Nie widziałem kilku powtórek tej sytuacji, tak jak w I połowie, ale wydaje mi się, że Doknor ewidentnie zahaczył Zazę, a to jest karny i żółta. Jeśli nie było kontaktu to sorry, pomyliłem się i muszę zobaczyć replaye. Nie jestem żadną wyrocznią, ale nie trzeba nią być, aby OBIEKTYWNIE stwierdzić, że Sassuolo było dzisiaj DUŻO lepsze od INTERU, a mecz WCALE nie był wyrównany. Dziwię się, że ktokolwiek chce aby go przekonywać co do słuszności tego stwierdzenia.

TommyMasta | 01.02.2015 15:32

No i ja wcale nie jestem zawzięty w stosunku do Interu, Juve, Milanu czy kogo tam jeszcze. Mam taką wadę, że jak widzę jak ktoś wypisuje absurdy to korci mnie, aby takie coś sprostować. A jak potem w kolejnych komentarzach ktoś próbuje moje opinie przedstawić jako zmyślone, a sam swoje za fachowe, no to sorry, ale nie potrafię nie zareagować ;) Tak było ostatnio w newsie o Neto, gdzie kompletnie się nie zgadzałem z dyskutantem, a przeczytałem, że 'Odwracam kota ogonem', no i tak jest pod tym newsem ;)

clublland | 01.02.2015 16:21

jestem ciekawy co zrobi Marotta latem z Zazą i Berardim???
dochodzą mnie słuchy że obaj mają trafić do Bundesligi! co było by bestialskimd****stwem zarządu Juve!!

Odet | 01.02.2015 16:33

spokojnie, utrzymamy się, więc spokojnie.
A jacyś zabawni dziennikarze przymierzali Kovacica do Realu, hehehe
Pozdr.

cass_pennant | 01.02.2015 17:06

wstyd i hańba... brawa dla Sassuolo, byli lepsi liczy sie skutecznosc, a nie posiadanie... U nas wszyscy bez wyjatku zagrali jak ostatnie patalachy, obrona jest dziurawa jak ser szwajcarski... nie wiem czemu Mancini nie zaczal budowac druzyny od formacji defensywnej, przeciez widac, ze staruchy sa wypalone,a mlodziez ma jeszcze przed soba dluga droge za nim chwyci wlasciwy poziom.

Interista1987 | 01.02.2015 20:01

Mysle, ze Inter musi przebudowac praktycznie cala kadre, tu juz nie chodzi o to , ze nie ma skladu ale widac , ze pojawila sie tendencja do porazek. Ci zawodnicy od 4 lat przegrywaja i zawodza na calej linii.
Nowi, ktorzy przychodza wkomponowuja sie w w druzyne , ktora nie ma mentalnosci zwyciezcow wiec nawet gracze rozwojowi nie czynia zadnych postepow.
Wedlug mnie cala linia obrony jest do wymiany wlacznie z Ranocchia i Jesusem a z pomocnikow takze Guarin i Hernanes powinni odejsc. Jak taki gracz jak Toure ma przyjsc skoro nie widac poprawy nawet po dokonaniu dobrych transferow? Slabsze kadrowo kluby nas ogrywaja nawet na naszym terenie dlatego, ze stanowia druzyne a w Interze druzyny nie ma i nie bedzie zespolowosci jesli sie tego nie ogarnie.

qjaf | 01.02.2015 20:18