Remis w Bergamo

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: SerieA.pl  |  27.04.2014 22:43
W ostatnim niedzielnym meczu 35. kolejki włoskiej ekstraklasy Atalanta Bergamo zremisowała 1:1 z Genoą. Gola na wagę prowadzenia Niebiesko-czerwonych strzelił De Ceglie, który głową skierował piłkę do bramki strzeżonej przez Consigliego. Jednak w ostatnich fragmentach spotkania rezultat meczu ustalił De Luca i mecz zakończył się podziałem punktów.

Atalanta Bergamo chciała w meczu z Genoą odnieść jedenaste zwycięstwo w tym sezonie na własnym stadionie i przełamać niekorzystną mini passę dwóch przegranych meczów z rzędu przed własną publicznością. Natomiast ich rywale z Ligurii to z kolei zespół, który nie potrafił wygrać w delegacji od 9 lutego. Jak mówił przed meczem Gian Piero Gasperini była już najwyższa pora, aby przywieść z wyjazdowego spotkania komplet punktów.

Pierwsza groźna akcja była udziałem gości, którzy w 12. minucie byli bliscy zdobycia bramki. Kapitalnym podaniem w polu karnym od Fetfatzidisa obsłużony został Bertolacci. Jednak na przeszkodzie pomocnika Grifone stanął słupek i wszyscy sympatycy Genoi mieli powody do niezadowolenia.

Na gola swoich pupili kibice Rossoblu doczekali się jednak w 27. minucie. Po świetnym dośrodkowaniu od Antonellego głową piłkę do bramki rywali skierował De Ceglie, dla którego było to premierowe trafienie we włoskiej ekstraklasie. Gospodarze na trafienie swoich gości próbowali odpowiedzieć w 32. minucie. Na strzał z dystansu pozwolił sobie Bonaventura, lecz w porę zdołali interweniować obrońcy Nerazzurrich i cała akcja spełzła na niczym.

Po zmianie stron szybko, bo już w 52. minucie Niebiesko-czarni mogli wyrównać stan boiskowej rywalizacji. Za faul Portanovy we własnym polu karnym na Denisie rozjemca spotkania wskazał plastycznym ruchem na jedenasty metr. Kara dla gospodarzy była podwójna, gdyż obrońca Genoi została ukarany za swoje przewinienie również czerwoną kartką. Piłkę na wapnie ustawił sobie sam poszkodowany, ale szansy nie wykorzystał, bo skuteczną obroną popisał się Perin.

Kolejna groźna sytuacja z udziałem Atalanty Bergamo miała miejsce w 68. minucie. Ponownie przed szansą wpisania się na listę strzelców znalazł się German Denis. Mimo że Argentyńczyk oddał strzał z około siedmiu metrów, to nie trafił w światło bramki. Chwilę wcześniej bliski strzelenia gola był również Benalouane. Francuz trafił jednak w poprzeczkę.

Determinacja zespołu dowodzonego przez Stefano Colantuono została wynagrodzona siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Po ładnym uderzeniu z pięciu metrów na listę strzelców wpisał się Giuseppe De Luca i spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

Atalanta Bergamo - CFC Genoa 1:1 (0:1)
0:1 De Ceglie 27'
1:1 De Luca 83'