Wygrana Interu, remis w Rzymie

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: SerieA.pl  |  19.04.2014 17:06
Inter Mediolan pokonał na wyjeździe 2:0 Parmę, natomiast Lazio Rzym zremisowało na własnym obiekcie z Torino 3:3. Mediolańczycy po swojej wiktorii awansowali na piąte miejsce w tabeli Serie A. Tymczasem Lazio i Torino po 34 kolejkach zajmują odpowiednio dziewiąte i ósme miejsce w ligowej stawce.

Z Antonio Cassano w wyjściowym składzie piłkarze Parmy rywalizowali z Interem. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego tylko dwa punkty dzieliły obie ekipy. W związku z tym gospodarze mieli zamiar wykorzystać nadarzającą się okazję i przeskoczyć bardziej utytułowanych rywali. Niemniej team z Lombardi po tym jak wygrał w ostatniej kolejce pewnie z Sampdorią Genua 4:0 również na Ennio Tardini chciał odnieść wiktorię. Problemem gości mogła być jednak nieobecność Rannocchi oraz Jonathana.

Pierwszy raz swoje umiejętności bramkarskie Handanovic mógł potwierdzić już w dziewiątej minucie. Bardzo dobrym dośrodkowaniem popisał się Cassani, zaś głową piłkę do bramki próbował skierować Cassano. Słoweniec stanął jednak na wysokości zadania i skuteczną interwencją zapobiegł utracie gola.

Kolejny raz gospodarze byli bliscy objęcia prowadzenia tuż przed przerwą. Po tym jak Walter Samuel dopuścił się przewinienia we własnym polu karnym na jednym z przeciwników sędzia podyktował rzut karny dla drużyny dowodzonej przez Roberto Donadoniego. Stały fragment gry na gola chciał zamienić Cassano, lecz piłka po strzale napastnika Parmy zatrzymała się na słupku i pierwsza polowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron do natarcia ruszyła ekipa ze stolicy miasta mody i przyniosło to efekt w 51 minucie. Prowadzenie Niebiesko-czarnym dał Rolando. Obrońca 18-krotnych mistrzów Włoch wykorzystał centrę Hernanesa z rzutu wolnego i głową skierował piłkę do bramki adwersarzy. Było to czwarte trafienie Portugalczyka w tym sezonie. Warto nadmienić, że od 47 minuty gospodarze grali w zdekompletowanym zestawieniu, gdyż za drugą żółta kartkę plac gry musiał opuścić Palletta.

Przed końcem boiskowej rywalizacji prowadzenie Nerazzurrich podwyższył jeszcze Guarin. Kolumbijczyk pozwolił sobie na mocne uderzenie z dystansu, z którym nie potrafił poradzić sobie golkiper Żółto-niebieskich i ostatecznie Inter w regionie Emilia-Romania zgarnął komplet punktów po zwycięstwie 2:0.

FC Parma - Inter Mediolan 0:2 (0:0)
0:1 Rolando 51'
0:2 Guarin 89'

Potyczka Lazio z Torino upłynęła pod znakiem boju o miejsce w kwalifikacjach do Ligi Europy. Przed rozpoczęciem spotkania obie drużyny miały na swoim koncie po 48 punktów i plasowały się ex aequo na siódmym miejscu w ligowej stawce. Chociaż rzymianie na własnym stadionie do tej pory prezentowali się całkiem nieźle, to w sobotnim starciu musieli sobie radzić bez: Marchettiego, Klose, Konko, Diasa, Gonzaleza i Edersona. Natomiast Byki, które miały za sobą trzy zwycięstwa z rzędu w lidze, grały bez Cerciego. Jego miejsce zajął Meggiorini.

Pierwsze trzy kwadranse upłynęły na stadionie Olimpijskim niezwykle ciekawie. Obie drużyny stworzyły sobie po kilka sytuacji strzeleckich. Aczkolwiek na listę strzelców wpisał się w pierwszej połowie tylko jeden zawodnik. Był nim Stefano Mauri, który wykorzystał podanie z rzutu wolnego od Novarettiego i głową zdobył swoją druga bramkę w trwającej kampanii.

Do wyrównania w drugiej odsłonie doprowadził Kurtić. W 52. minucie Słoweniec wykończył klarowną sytuację po tym jak Meggiorini dograł mu piłkę i Stadio Olimpico obiegła konsternacja. Warto nadmienić, że chwilę przed tym golem bliski wpisania się do protokołu meczowego w rubryce strzelcy goli był Kamil Glik. Piłka jednak po uderzeniu głową reprezentanta Pollski nieznacznie minęła światło bramki strzeżonej przez Berishę.

Z rezultatu 1:1 turyńczycy nie cieszyli się długo. Po godzinie gry w dogodnej sytuacji strzeleckiej znalazł się Keita. Tyle że zawodnik rzymian został "podcięty" przez Padellego i arbiter meczu wskazał na "wapno". Rzut karny na gola zamienił Candreva, który mocnym uderzeniem w sam środek pewnie wykorzystał szansę i tablica wynikowa wskazywała wynik 2:1. Riposta gości była jednak natychmiastowa. Po stracie bramki podopieczni Giampiero Ventury się nie załamali i zabrali się jeszcze mocniej do roboty. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego El Kaddouriego bramkę na 2:2 zdobył Panagiotis Tachtsidis i remis w stolicy Włoch ponownie stał się faktem.

Gdy wydawało się, że losy meczu zostały rozstrzygnięte i spotkanie zakończy się rezultatem 2:2, to do głosu doszedł Ciro Immobile. Napastnik Il Toro postanowił wziąć ciężar gry na swoje barki w końcówce rywalizacji i jak się okazało była to słuszna decyzja. Zawodnik, który niegdyś bronił barw Starej Damy wykorzystał podanie Barreto i dał prowadzenie Bykom. Wynik meczu na 3:3 ustalił jednak Candreva, który w czwartej minucie doliczonego czasu gry wykorzystał błąd defensywy Torino i rzymianie zremisowali swój piąty mecz w tym sezonie na własnym stadionie.

Lazio Rzym - FC Torino 3:3 (1:0)