Inter pokonał Violę (video)

dodał: MW  |  źródło: Seriea.pl  |  15.02.2014 22:41
Kibice, którzy liczyli, że sobotnie starcie Fiorentiny z Interem dostarczy nie lada emocji, nie mogą czuć się zawiedzeni. Po trzy punkty sięgnęli w ostatecznym rozrachunku goście z Mediolanu. Ambitnie walczący gospodarze byli jednak o krok od tego, by mecz zakończył się remisem.

Nerazzurri na prowadzenie mogli wyjść w zasadzie już w pierwszym kwadransie tego spotkania. Fiorentinę od utraty gola uratował bowiem słupek, a dobitkę mimo dobrej sytuacji zmarnował Guarin. Zapracowany od pierwszych minut meczu Neto skapitulował ostatecznie po półgodzinie gry. W 32. minucie pokonał go Rodrigo Palacio, który przyjął piłkę na klatkę piersiową i posłał celny strzał do siatki rywali.

Druga odsłona spotkania nie byłaby z pewnością tak emocjonująca, gdyby nie wyrównujący gol strzelony w 47. minucie przez Juana Cuadrado. Zawodnik ten przymierzył zza pola karnego, zaskakując Handanovicia. Viola mogła szybko pójść za ciosem, jednak żaden z zawodników nie zdołał wykorzystać idealnego podania autora strzelonego chwilę wcześniej gola.

Jak się ostatecznie okazało, decydujące słowo w sobotnim spotkaniu we Florencji należało do przyjezdnych z Mediolanu. W 65. minucie formalności dopełnił Mauro Icardi, po dograniu Nagatomo dokładając z bliska nogę i kierując piłkę do bramki Neto.

Inter swoje zwycięstwo powinien przypieczętować w 85. minucie gry. Nerazzurri zmarnowali wówczas kontrę 3-1, która powinna dobić ambitnie walczących gospodarzy. Fiorentina szansę na wyrównanie miała w ostatniej minucie doliczonego czasu gry. Akcji Violi nie zdołał zamknąć jednak Gomez, który powinien skierować piłkę do pustej siatki rywali.

ACF Fiorentina - Inter Mediolan 1:2 (0:1)
0:1 Palacio 34'
1:1 Cuadrado 47'
1:2 Icardi 65'

Komentarze | 23 komentarzy

niewinny999 | 15.02.2014 22:45

Bramka Icardiego z ewidentnego spalonego ale Inter zasłużył na zwycięstwo...był drużyną lepszą...Fiorentina słabiutka i bez pomysłu, bramka po żenującym błędzie słabego Handanovica...

matekson | 15.02.2014 22:45

Bramka Icardiego ze spalonego troche szkoda bo pewnie zepsula spotkanie w ktorym byla by ciekawsza koncowka :P

Odet | 15.02.2014 22:47

WSPANIALE

przy Icardim, a mając za plecami Guarina i Hernanesa Palacio wreszcie ma z kim grać.

Wiem że był spalony, ale zostaliśmy już tyle razy w tym sezonie perfidnie oszukani przez sędziów, że i tak się cieszę.
Pozdr.

tylko_INTER | 15.02.2014 22:47

dobrze że przyszedł Hernanes, przynajmniej ktoś umie pociągnąć piłkę do przou

TommyMasta | 15.02.2014 22:49

Żenujący występ - tak to można podsumować.

Przyjeżdża Inter kompletnie bez formy, a my im dajemy prezenty, co chwile błędy w obronie, albo ktoś nie wróci i Inter dochodzi do sytuacji. Zagraliśmy jak nie Fiorentina bo ewidentnie nie chcieliśmy wygrać tego meczu. Graliśmy w tym meczu jedynie od 46 minuty do straconej bramki na 1:2, reszta spotkania przechodzona.

Nie ma co myśleć o LM, póki będziemy takie coś prezentować. Nie ma Valero i już gra ofensywna się sypie :/

O bramce z  metrowego spalonego też należy wspomnieć, ale jest wynik jest sprawą drugorzędną - zagraliśmy żałosny mecz :/

Inter nie musiał zrobić praktycznie nic, sami im daliśmy te 3pkt :/

MaxwelUnited | 15.02.2014 22:50

Inter bardzo dobrze ustawiony taktycznie bardzo dobrze było widać jak podwajali Cuardado :) ogólnie mimo tej bramki ze spalonego to według mnie Interowi należało się zwycięstwo , fajnie że wszedł Icardi i od razu przypomniał mi się mecz z Juventusem na San Siro :) Szkoda kontry gdy wyszli 2 na 1 i to nie dokładne podanie Palacio myślę że mógł pójść na przebój i wyjść sam na sam z bramkarzem :)

Ebarney | 15.02.2014 22:51

Zwycięstwo cieszy, pierwsza połowa całkiem sympatyczna w drugiej Fiołki przycisnęły przez co w końcówce mieliśmy już nasz typowy mediolański autobus.

[edit]

Spalony był to nie podlega dyskusji i zepsuł jednak trochę obraz meczu.

ronironi | 15.02.2014 22:52

Violet Inter pokazał właśnie , że to własnie Fiora jest dla nich średniakiem .

Palacio mimo bramki najsłabszy na boisku , brak sił i zerowe skupienie w deydujących momentach , koleś musi odpoczać .

Najciekawsze były pojedynki Nagatomo z Cuadrado , kolumbiczyk był jak szatan na boisku ale samuraj pokazał ogromne serce i tak samo dużą odwage , po szłabszym początku , zajedził w końcu Cuadrado i wyłaczył go z gry. Duże brawa

ACFKrzysiek74 | 15.02.2014 22:58

Viola znów okradziona przez sędziego.Steve Wonder nie powinien sędziować Serie A.Mecz nam nie wyszedł widac bez Valero że nie gramy swojego a sam Cuadra bez wsparcia na niewiele sie zda.Gramy dalej do końca jeszcze troche czasu.FV!

AK47 | 15.02.2014 23:06

Miło popatrzeć jak Fiorentunie ucieka LM. To na pewno właściwie wpłynie na budżet i ruchy transferowe do, a przede wszystkim z klubu :-)

pabloNR | 15.02.2014 23:08

Fiorentina ma czego żałować. Ostatnio graja naprawdę poniżej oczekiwań, a przed sezonem dokonali ciekawych wzmocnień i plany były ambitne. Sam stawiałem zespół z Florencji niemal wśród pewniaków do pierwszej trójki. Mam nadzieję, że właściciele nie zwolnią Montelli w przypadku braku miejsca w pierwszej trójce.

KrolKorsarz | 15.02.2014 23:10

Bardzo słaby mecz Fiorentiny, nic ich nie tłumaczy. Nie zrobili nic, zupełnie nic, by wygrać ten mecz. Jeszcze bramkę im podarował Handanovic.
Oczywiście spalony Icardiego był, choć bez przesady, że metrowy.
Fiorentina przegrała na własne życzenie. Pierwszą połowę odpuścili, a w drugiej grali tak jakby chcieli, a nie mogli.

Rivera | 15.02.2014 23:10

Gratulacje dla Interu, ogladalem 30 minut pierwszej polowy i koncowke drugiej. W pierwszej polowie podobala mi sie gra Hernanesa i Guarina, szkoda ze Palacio trafil w slupek po podaniu kolumbijczyka. Viola nic nie mogla zrobic, bez Valero to juz calkiem inny zespol.

TommyMasta | 15.02.2014 23:11

Skończcie te kłótnie, nie ma sensu... Inter wygrał zasłużenie, ale nie dlatego że zagrał dobry mecz, tylko Fiorentina zaliczyła występ poniżej krytyki. Można szukać usprawiedliwienia, że graliśmy 7 pomocnikami, bo Joaquin i Ilicic to nie napastnicy, ale żeby przez całe spotkanie nie stworzyć w zasadzie żadnej setki? W dodatku takie dziury w obronie i tyle miejsca zostawialiśmy, że co chwilę przypadkowo wybite piłki trafiały do napastników Interu :/

Szkoda gadać, daliśmy ciała i tyle w temacie. Za tydzień trzeba wygrać i wrócić do wyścigu o trzecie miejsce - z o wiele lepszą grą niż dzisiaj.

Pozdrawia kibiców Interu i gratuluję zwycięstwa.

ACFKrzysiek74 | 15.02.2014 23:13

Gramy na 3 frontach i nie każdy mecz będziemy wygrywać ale mam nadzieję że wrogowie nasi będą mieli złe miny po tym sezonie.Myślę że 4 miejsce utrzymamy a i może uda się któryś z pucharów dla Florencji zdobyć.

Darkos | 15.02.2014 23:20

No to mnie Inter zaskoczył. Bardzo dobra pierwsza połowa w naszym wykonaniu. Zadziwili mnie dzisiaj ci ludzie. Guarin szaleje, Rolando z Samuelem wszystkich zabijają :) Palacio z Hernanesem latają wszędzie. Tylko ten Milito, Dzony i niewidzialny. W drugiej połowie już bardziej broniliśmy, bo Viola przycisnęła, ale nadal nieźle nasi grali. No i Ikar i ten jego spalony gol - wreszcie jakaś korzyść dla Interu a nie przeciw! Ogólnie bardzo dobre wrażenie z postawy drużyny, chociaż momentami Viola gniotła niemiłosiernie nas, a Quadrado kręcił wszystkich dookoła. Ważne 3 punkty na bardzo trudnym terenie. Oby teraz nie zawalić z jakimiś ogórami i może coś z tego będzie. Forza Inter i Ikar za Milito!

SuperMario | 15.02.2014 23:22

Inter bez formy i to jeszcze taka wygrana na wyjeździe Viola nieźle dała ciała.

piwosz | 15.02.2014 23:42

Jak ktoś pisze, że Inter jest bez formy to chyba oglądał inny mecz. Od ideału daleko, ale gołym okiem widać, że z Hernanesem w pomocy gra powoli się zazębia. Icardi również pozytywnie zaskoczył.

Innych drużyn nie będę oceniał, ale jeśli użytkownik SuperMario tutaj wypisuje jakieś swoje uwagi to tylko króciutko się odniosę - jeśli chodzi o Milan to przy takiej ilości ofensywnych piłkarzy i ustawieniu 4-2-3-1 w zasadzie nie potrafią sobie stworzyć sytuacji. Gra opiera się głównie na przebłyskach Balotellego, który sam daje 9 miejsce w lidze. Tam jest generalnie jedna wielka padaka od pojawienia się Seedorfa i meczu z Udinese w PW, ale ponoć wszystko jest w porządku i forma rośnie. No OK, nie mój problem w każdym razie. Atletico czeka, więc chętnie zobaczę tą wielką formę.

Był nieduży spalony, ale kiedyś sprawiedliwości musiało stać się zadość. Choć te dzisiejsze 3 pkt to i tak nic w porównaniu z kilkunastoma punktami które Inter stracił przez brak odgwizdania przez sędziów aż nadto oczywistych rzutów karnych. Inter nie złożył broni i może jeszcze postraszyć Fiorentinę z Napoli. 14 kolejek zostało do końca.

Adqu | 16.02.2014 00:11

Zabierzemy im to 4 miejsce, jeśli Neapol złapie parę remisów ze drugą 10tka tabeli to i na 3cie są apetyty. Mecz zasłużenie wygrany przez Inter, spalony był na pół kroku nie ma co przesadzać, przy tylu czystych sytuacjach Mediolanu i tak fiołki nie się cieszą, że to tylko 2:1. Icardi niech zagra cały mecz, zobaczymy jak żwawo będzie biegał pod koniec spotkania bo tego jestem ciekaw. Szkoda D'ambrosio, miał wielką szanse na asyste a skończyło się flustracją :\., Forza Inter

Bacardi | 16.02.2014 02:26

Inter wszystkich zaskoczył ale wygrał zasłużenie i wciąż paradoksalnie ma szansę na miejsce 3-4 tak tak. Piłkarz typu Hernanes był brakujący ogniwe w ekipie Mazzariemu.

Bacardi | 16.02.2014 02:27

Sorry  za błędy.

najgorszyprezes | 16.02.2014 02:49

lubie bardzo Fiorentine i pamietam ich mecze w LM bodajze w 2001 roku ale byly emocje kiedy prowadzili 3-1 z Bordeaux a do wyjscia z grupy musieli jeszcze liczyc na przegrana chyba Arsenalu, malo brakowalo ale skonczylo sie 3-3 wtedy Fiora stracila nadzieje i w koncowce dostala dwie bramki, bylem rozgoryczony tak jak po pamietnym finale Euro 2000. Viola mam nadzieje pozostanie w scislej czolowce ligi nawet bez awansu do CL choc najlepsi jak Cuardado pewnie odejda. tak swoja droga Cuardado moglby przejsc do Interu. licze ze Inter zalapie nie na LE druzyna moze byc mocna w nastepnym sezonie bo Thohir pewnie kogos dokupi dobrego :)

Nerazzur | 16.02.2014 12:55

Brawo 3 pkt dopisane, gra Interu mi sie podobala pomoc Guarin i Hernanes moze postraszyc, a mi sie przypomnialo jak Juventini mowili ze jak nie zgodzilismy na wymiane to stracilismy Gurina, kto ogladal mecz to widzial,a no bez ich pajacowania bo tu nudno by bylo, raczej na 4 miejsce szans nie ma ale kazdy punkt dobry