Ajax nie zostawił złudzeń

dodał: Michał Machowski  |  źródło: eredivisie.pl  |  20.01.2013 16:48
Ajax Amsterdam pokonał w najciekawszym spotkaniu pierwszej noworocznej kolejki Feyenoord Rotterdam 3:0 (0:0) i traci już do lidera tylko jeden punkt. W drugim meczu Willem II Tilburg podzielił się punktami z ADO Den Haag.

Jedyne trafienie w pierwszej połowie padło po stałym fragmencie gry. Z narożnika boiska dośrodkował w pole karne Chery, a piłkę w bramce umieścił Jansen. Przed przerwą piłkę w bramce umieścił Guijt jednak jego trafienie zostało nieuznane przez sędziego, który dopatrzył się pozycji spalonej. Zanosiło się na kolejną porażkę beniaminka w tym sezonie.

Bohaterem drugiej odsłony mógł być rezerwowy Haemhouts - Belg nie wykorzystał najpierw dogodnej sytuacji do wyrównania. Następnie upragnione wyrównanie zapewnił Mulder, a jeszcze w końcówce Haemhouts stanął przed szansą zdobycia drugiego gola dla Willem II.

Ostatecznie obie drużyny podzieliły się punktami, a rezultat z pewnością nie satysfakcjonuje przyjezdnych, którzy liczyli na udane rozpoczęcie rundy rewanżowej.

Willem II Tilburg - ADO Den Haag 1:1 (0:1)
0:1 Jansen 20'
1:1 Mulder 79'
Pełne statystyki meczu

Nie tak wyobrażali sobie początek tego meczu goście. Akcję bramkową rozpoczął Siem de Jong. Kapitan Ajaksu zagrał na wolne pole do Fischera, młody zawodnik zgubił krycie następnie bez problemów minął Moisandera i bramkarza Feyenoordu. Kilka minut później katastrofalny błąd Martinsa Indi powinien wykorzystać Eriksen.

Druga bramka wisiała w powietrzu i wreszcie w 40. minucie na liste strzelców ponownie wpisał się Fischer. Duńczyk wykorzystał tym razem błąd Mathijsena i bez problemów pokonał Muldera.

Feyenoord próbował wrócić do gry jednak bezskutecznie. W 62. minucie o losie tego spotkania przesądził De Jong - po zagraniu z rzutu wolnego Eriksena świetnym wolejem popisał się kapitan amsterdamskiego klubu.

Dwie minuty później z boiska wyleciał w konsekwencji dwóch żółtych kartek van Rhijn, ale nie miało to wpływu na wynik tego meczu.

Ajax Amsterdam - Feyenoord Rotterdam 3:0 (2:0)
1:0 Fischer 7'
2:0 Fischer 40'
3:0 De Jong 63'