Milan ogrywa Sienę (video)

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: SerieA.pl  |  06.01.2013 16:58
AC Milan zbliżyło się nieco do czołówki ligowej, wykorzystując wpadki reszty najlepszych i wygrywając w meczu ze Sieną 2:1. Wynik spotkania otworzył w drugiej połowie Bojan Krkić, podwyższył z rzutu karnego Giampaolo Pazzini, a ustalił go Paolucci.

Niedawno wygwizdywany i zaatakowany na tle rasistowskim Kevin-Prince Boateng mógł zaliczyć bardzo szybko asystę przy trafieniu Stephana El Shaarawego, jednak strzał młodego napastnika zespołu z Mediolanu dobrze wybronił bramkarz.

Nieco później Simone Vergassola został świetnie obsłużony przez Cristiano del Grosso, jednak jego strzał na bramkę rossonerich świetnie wybronił ich bramkarz. Przed przerwą po raz kolejny swoich sił spróbował El Shaarawy, jednak i tym razem bez skutku bramkowego.

Do przerwy mieliśmy więc 0:0.

Boateng w końcu dopiął swego po przerwie, choć sama gra zespołu Massimiliano Allegriego nie porywała. Ghańczyk świetnie dośrodkował, a do piłki najlepiej wyskoczył jeden z najniższych, o ile nie najniższy na boisku - Bojan Krkić i głową skierował ją do siatki.

W 79 minucie Siena została pogrążona Felipe, który dopuścił się faulu w polu karnym na Giampaolo Pazzinim. Sędzia bez cienia wątpliwości wskazał na jedenastkę. Do piłki podszedł sam poszkodowany i podwyższył wynik meczu na 2:0.

Jak się później okazało uświadczyliśmy jeszcze jednego gola, autrostwa tym razem Sieny, gdyż honor Robur uratował Paolucci.

AC Milan - AC Siena 2:1 (0:0)