Saragossa wygrała w Bilbao

dodał: MW  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  22.12.2012 23:50
Piłkarze Atheticu Bilbao doznali kolejnej porażki przed własną publicznością. Na San Mames triumfował tym razem Real Saragossa, zwyciężając Basków 2:0. Spotkanie to zakończyło ostatnią w 2012 roku, siedemnastą kolejkę La Liga.

Od początku nieco lepsze wrażenie sprawiali przyjezdni, którzy w pierwszym kwadransie potrafili zepchnąć ekipę Marcelo Bielsy do defensywy. Pomimo tego, że Athletic przejął następnie inicjatywę, to przyjezdni cieszyli się z prowadzenia. Rzut karny, podyktowany za faul Jona Aurtenetxe na Victorze Rodriguezie, na gola zamienił w 31. minucie Antonio Apono.

Podbudowani zdobyciem gola przyjezdni zdołali pójść za ciosem i jeszcze przed zejściem na przerwę podwyższyli na 2:0. W 42. minucie na listę strzelców wpisał się Helder Postiga, z bliskiej odległości nie dając szans Gorce Iraizozowi.

Pomimo tego, że przyjezdni zostali zepchnięci w drugiej połowie do głębokiej defensywy, Athletic nie był w stanie zdobyć ani jednego gola. Rezultat ten oznacza, że drużyna Saragossy przeskoczyła Basków w tabeli La Liga. Ekipa z La Romareda ma na swoim koncie 22 punkty i zajmuje dwunastą pozycję w stawce.

Athletic Bilbao - Real Saragossa 0:2 (0:2)
0:1 Apono (k.) 31'
0:2 Postiga 42'