REKLAMA
REKLAMA

Trener San Marino: Powiem moim piłkarzom, żeby się nie bali

dodał: maaarcin  |  źródło: ASInfo  |  10.10.2012 13:02
- Przed wyjściem na murawę Wembley powiem moim zawodnikom, żeby się nie bali - oświadczył selekcjoner reprezentacji San Marino Giampaolo Mazza, którego podopieczni w piątek zmierzą się w eliminacjach do MŚ 2014 z Anglią.

Zdaniem Mazzy, trudno nawet porównać potencjał piłkarski obu reprezentacji, bo w jego kraju piłka nożna jest sportem amatorskim.

- Ciężko nas porównywać do innych reprezentacji, ponieważ zarówno ja, jak i wszyscy nasi piłkarze, poza grą w piłkę normalnie pracujemy. Jednak dla nas futbol to coś wspaniałego. W San Marino mieszka 33 tysięcy obywateli, zatem nawet jeśli wszyscy przyjechaliby na Wembley, to prawie 2/3 stadionu było jeszcze puste - zauważył Giampaolo Mazza, z wykształcenia nauczyciel wychowania fizycznego.

- Mecz na Wembley to będzie dla nas wszystkich niesamowita przygoda. Zdaję sobie sprawę, że jesteśmy na ostatnim miejscu w rankingu FIFA, ale inne małe kraje na świecie mają szanse grać ze słabszymi rywalami lub równymi sobie. My zawsze gramy z drużynami o wiele silniejszymi, jak choćby w tych eliminacjach z Anglią, Polską, czy Ukrainą - zaznaczył Mazza, który już od 14 lat jest selekcjonerem reprezentacji San Marino.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 3 komentarze

sortowanie: rosnąco | malejąco

Ekste | 10.10.2012 16:11

Ten gość to ma jednak najlepiej wśród wszystkich trenerów. Ile by nie dostali w du*e to i tak nikt nie będzie na nim wieszał psów, chciał go zwalniać ani nic takiego.

Można rzec - każdy trener byk tak chciał. ;)

WorldX | 10.10.2012 16:29

Piękny kraj i fajni ludzie, szkoda że kariery w piłce raczej nie zrobią, szczerze im powodzenia życzę. :)

AstonFan | 10.10.2012 17:58

Niech chłopaki grają i tak nie mają nic do stracenia ;)goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy