Ruch ograł Bełchatów

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: LigaPolska.pl  |  05.10.2012 19:52
Trzecie zwycięstwo w tym sezonie odnieśli piłkarze Ruchu Chorzów. Podopieczni Jacka Zielińskiego przed własną publicznością pokonali 2:1 GKS Bełchatów, dla którego jest to już szósta porażka w obecnych rozgrywkach.

Wystaw noty zawodnikom Ruchu i GKS-u  >>

W pierwszych minutach inicjatywa należała do gospodarzy, ale to goście oddali pierwszy groźniejszy strzał. W dziewiątej minucie z rzutu wolnego celnie uderzał Kosowski, ale dobrze ustawiony Pesković pewnie interweniował. Kilka minut później bliski wpisania się na listę strzelców był Wacławczyk, ale piłka po jego strzale trafiła w słupek.

Niebiescy starali się atakować, ale niewiele z tego wynikało. Bramce GKS-u zagrozili w 35. minucie. Wówczas groźnie uderzał Piech, ale świetną interwencją popisał się Stachowiak. W końcówce pierwszej połowy podopieczni Jacka Zielińskiego mieli wyraźną przewagę, ale nie zdołali udokumentować jej zdobyciem bramki.

W 59. minucie ponownie niewiele brakło, a GKS objąłby prowadzenie. Tym razem zza pola karnego w słupek uderzył Sawala. Tymczasem trzy minuty później z prowadzenia cieszyli się gospodarze. Po dobrym dośrodkowaniu Kikuta, do piłki dopadł Piech i strzałem głową pokonał bezradnego bramkarza.

Na odpowiedź Bełchatowian nie trzeba było jednak długo czekać. W 72. minucie serię błędów rywali wykorzystał wprowadzony w trakcie drugiej połowy na boisko Buzała, który zdobył swojego pierwszego gola w tym sezonie.

Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, w 89. minucie Niebiescy zdobyli zwycięskiego gola. Bohaterem meczu okazał się Maciej Jankowski, który zdobył bramkę na wagę trzech punktów.

Ruch Chorzów - GKS Bełchatów 2:1 (0:0)