Trzy punkty pozostają w Mediolanie

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: SerieA.pl  |  30.09.2012 22:45
W spotkaniu kończącym szóstą kolejkę włoskiej ekstraklasy Inter Mediolan pokonał na Stadio Giuseppe Meazza Fiorentinę 2:1. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie, a strzelali, dla Interu - Milito (z karnego) i Cassano, honor gości uratował natomiast Romulo. Florentczycy grali przez ostatnie pół godziny w osłabieniu po czerwonej kartce dla Gonzalo Rodrígueza.

Gonzalo Rodríguez niejako otworzył wynik spotkania w 17 minucie. To właśnie zawodnik Fiorentiny zagrał ręką w polu karnym i sędzia musiał podyktować jedenastkę. Do futbolówki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Diego Milito i dał Interowi prowadzenie.

W 34 minucie mieliśmy już 2:0, kiedy to Andrea Ranocchia zagrał przepiękną, prostopadłą, piłkę z prawego skrzydła, przepuścił ją doskonale Esteban Cambiasso, a przejął Antonio Cassano. Dla napastnika Interu nie było innego wyjścia jak trafić do siatki - tak też się stało w istocie.

Jednak chwila nieuwagi zmąciła spokój mediolańczyków. Viola złapała bowiem kontakt z Nerazzurri w 40 minucie. Przy bardzo pasywnej grze obrony David Pizarro dośrodkował w pole karne, a tam nieupilnowany Romulo skierował futbolówkę głową do bramki.

Tym samym do przerwy mieliśmy wynik 2:1.

Tuż po wznowieniu gry Juan Guillermo Cuadrado miał swoją okazję, ale świetnie bronił w tej sytuacji Samir Handanović. Chwilę później znowu próbował Romulo, ale tym razem skierował piłkę obok lewego słupka bramki gospodarzy.

Kiedy w 62 minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał zawodnik Fiorentiny, Gonzalo Rodríguez było już pewne, że zwycięstwo nie wymknie się miejscowym z rąk. Ci jednak zbytnio nie kwapili się z atakami, by podwyższyć wynik.

Nie zostali za to skarceni, gdyż Viola nie potrafiła już odpowiedzieć niczym i mecz zakończył się wynikiem 2:1.

Inter Mediolan - ACF Fiorentina 2:1 (2:1)

Pawel_INTER | 30.09.2012 22:47

Szkoda okazji Milito, mógł 3 bramki walnąć spokojnie, ustawić wynik i nie było by nerwów, oby to nie był powrót do formy z sezonu 10/11 kiedy marnował na potęgę.
Teraz derby, FORZA INTER

Juve_4eveR | 30.09.2012 22:47

Inter juz na 3 miejscu... a co poniektorzy, juz skreslali ten zespol... szkoda, czerwonej kartki, bo Viola mogla jeszcze to odrobic...
Forza Juve!!!

Italia00 | 30.09.2012 22:47

Fiorentina grała na prawdę fajne, fajne zawody.
Podobała mi się ich gra.

Gonzalo Rodríguez spierniczył po całości. Karny + czerwona kartka. Szkoda, bo Fiołki zasłużyły na więcej w tym meczu.

Byli moim zdaniem, piłkarsko porównywalni a w drugiej połowie lepsi, szkoda.

Gratki dla Interu, że w końcu na San Siro zwycięstwo.

Matt1 (Inter) | 30.09.2012 22:49

Podobala mi sie formacja w ktorej wyszlismy. Z przebiegu meczu mozna stwierdzic ze Diego i Yuto najslabsi. Choc ten drugi nadrabial szybkoscia (Pereira jest wolniejszy). Alvarez mial moze 2 dobre akcje. W kazdym razie drewno. Obroncy z bramkarzem spisali sie na medal. Podobaja mi sie nasze tyly. Gargano szybki i waleczny, duzo faulowal na korzysc zespolu:) Cou, Cassano - swietni w akcjach ofensywnych. Najgorzej z weteranow wypadl Milito.
Dobranoc.
Forza Inter

einhard | 30.09.2012 22:49

Jak słucham tego vito casettiego w studiu Nki to się niedobrze robi

Eccezionale | 30.09.2012 22:49

1 połowa naprawde niezła a 2 to wstyd. Forza Inter !

VVujek | 30.09.2012 22:53

Już 3 miejsce ograna mocna Viola i to mi się podoba
Jesus i Ranocchia znowu świetne zawody,to co marn

to co marnował Milito....  masakra spokojnie mógł ustrzelić hattricka

Interowiec99 | 30.09.2012 22:55

Ranocchia i Jesus to powinni być stoperzy numer 1 i 2 w Interze na obecną chwilę, a niektórzy już Rano skreślili...Przynajmniej ja w niego wierzyłem. Samuel to już nie ten sam zawodnik co kiedyś, jego czas mija niestety, a Silvestre zniknął na dobre. Co dzieje się z Obi?

VVujek | 30.09.2012 22:56

Obi dopiero wyleczył kontuzje,z tego co pamiętam to siedział na ławce w meczu z Chievo

DamianInter | 30.09.2012 22:57

Pierwsza połowa naprawdę jak z nut. Milito mógł i powinien był ustalić wynik już wtedy. W drugiej widocznie gorzej, często stłamszeni na własnej połowie, brakował pomysłu na wyjście z piłką. Po czerwie dla Rodrigueza gra się wyrównała, Strama wprowadził defensywnych pomocników i Viola nie zagroziła już bramce.

Na plus oczywiście nasz niesamowity duet Rano-Juan, świetni są. Do tego Gargano, który w pomocy harował za dwóch no i oczywiście świetny Cassano. Kołtun w pierwszej połowie ciagnął nas do przodu, w drugiej przygasł. Słabiutko(znów) Milito. Boki pomocy przeciętnie, Nagaś znów dużo wiatru z którego mieliśmy kilka rożnych i czerwo. Alvarez nic wielkiego nie pokazał, ale zagrał ciekawą piłę do Milito, gdzie świetnie interweniowal Viviano.

Podsumowywując, wygraliśmy zasłużenie, ale Viola grała dobrą piłkę, brakowało im ostatniego podania. Liczę na to, że Strama poczyni dlasze poprawy, a nie cofnie się wstecz jak ze Sieną.

FORZA!

piwosz | 30.09.2012 22:57

Szkoda, że Inter stać było na bardzo dobrą grę tylko w pierwszych 40 minutach, które powinny zakończyć się wyższym wynikiem gdyby nie słaba skuteczność Milito. W drugiej połowie Inter powinien myśleć o podwyższeniu, a nie o utrzymaniu wyniku, zwłaszcza po czerwonej kartce. W każdym razie w pierwszej połowie Inter pokazał że stać go na świetną grę i jeśli będzie tak grał częściej to będzie murowanym faworytem do podium. Powodzenia w derbach!

Eccezionale | 30.09.2012 22:58

teraz mam nadzieje, że Obi Livaja od pierwszych minut w LE

Pawel_INTER | 30.09.2012 22:58

Alvarez do odstrzału, moje zdanie się nie zmienia. Strama musi też coś wykombinować by nie dochodziło do takich sytuacji 2 na 2 przy liniach bocznych w ataku np Yuto + Cassano, taka próba grania to prawie zawsze strata.
Warto wyróżnić Ranocchię, regularna gra i od razu jest pewniejszy i podejmuje dużo dobrych decyzji.

Interowiec99 | 30.09.2012 23:05

Alvarez pokazywał już, że ma potencjał, tylko że w drużynie ciasno jest.

zahor | 30.09.2012 23:06

Dwa mecze Ranocchi bez większej gafy i już nagle wielki piłkarz? :)

Ktoś pisze, że Alvarez drewno, do ostrzału. Wszedł na 20 minut kiedy Inter sie bronił i nie miał na dobra sprawę pola do popisu, więc wstrzymajcie sie z tymi ocenami. Ze skrajności w skrajność...

VVujek | 30.09.2012 23:07

dwa ?? kolega chyba niezbyt regularnie ogląda Inter

VVujek | 30.09.2012 23:10

Ranocchia gra bardzo dobrze od początku sezonu.

piwosz | 30.09.2012 23:16

Ok, ale nawet kilka pojedynczych spotkań to za mało żeby robić z Ranocchi wielką gwiazdę a z Juana Jesusa następcę Thiago Silvy. Zresztą tego typu opinie mogą tym piłkarzom tylko zaszkodzić. Niech spokojnie grają swoje i na takie wyróżnienia ewentualnie po sezonie przyjdzie czas. Wszyscy widzą przecież, że obecnie grają bardzo solidnie i to głównie dzięki nim Inter gra bardzo pewnie na wyjazdach.

VVujek | 30.09.2012 23:20

a kto pisał o gwiazdach ??

da_lombardi | 30.09.2012 23:24

veryf**king***d! brawo dla Interu i minus dla wszystkich, bo 80% typow bylo przeciwko Nam, takze typ redakcji byl na Viole. no i po co typujecie wszyscy przeciwko Interowi,skoro jestescie nie obiektywni??!!
Inter trzecia lokata brawo, mysle ze niebawem derby tez nam wyjda
Forza Inter!

Franchi | 30.09.2012 23:26

Powiem wam że Inter miał dobre kontry po nich mecz mógł wyglądać jeszcze inaczej,Milito jest bardzo grozny ale zmarnował jeszcze ze dwie sytuacje Fiorentina gra bez Napastników więc nie dziwi mnie wynik tym bardziej że nie potrafimy nic ugrać z Interem od 10 lat na ich stadionie.Viola miała w tym meczu tylko piłke i czerwo :)

Mariano_Italian | 30.09.2012 23:31

Dobra pierwsza połowa obu drużyn i w drugiej lepsza Viola, bo musiała gonić wynik. W końcu Cou w podstawowym składzie i zagrał dobry mecz. Cassano - klasa, kolejny mecz z rzędu w Serie A, w którym wpisuje się na listę strzelców. Pazzini wystrzelał wszystko w jednym meczu :P Antonio ma fenomenalny przegląd pola, szkoda że tak późno transfer do Internazionale, już od kilku lat kibicowałem temu transferowi. Ricky póki co nic specjalnego nie pokazuje w meczach, choć robi co może. Czekamy na Palacio, bo Milito potrafi marnować niemiłosiernie sytuacje jak nie ma formy, ale świetna ta akcja z poprzeczką i znajdowanie się na pozycjach. W końcu miał z kim grać. Nasz trener w-fista dzisiaj na 4/5. Może się jeszcze wyrobi i nie będzie tak defensywnie ustawiać zespołu jak w poprzednich meczach. Wyniki lepsze, niż gra za każdym razem. BRAWO DLA Juana i Rano - kolejny świetny mecz stoperów, jestem szczególnie pod wrażeniem Juana, który nagle wskoczył do składu - w sumie bez odpoczynku po Olimpiadzie - i gra bez zarzutu jak na swój wiek i doświadczenie.

Mariano_Italian | 30.09.2012 23:34

Tak btw. jestem ciekaw, czy Stramie lepiej porozumiewa się z asystentem przy zasłoniętych ustach, czy boi się, że ktoś rozszyfruje jego tajną taktykę :P

piwosz | 01.10.2012 00:13

boi się, że media rozszyfrują z ruchu warg: "Słuchaj dziadek, co ja mam teraz zrobić?" :P

dalmare | 01.10.2012 00:42

Pierwsza  połowa,  którą  jako  jedyną  obejrzałam,  mogłaby  być  najpiękniejszym  dotychczas  meczem  tego  Campionato.
Zachwyciłam  się  już,  pod  wcześniejszym  wątkiem,  akcją  Ranocchia-Cassano  z  przepuszczeniem  przez  Cambiasso,  oraz  tym  jak  Milito  wychodzi  na  pozycje  (poprzeczka  i  ze  3  interwencje  Viviano).

W  zespole  pięknie  grającej  Fiorentiny  zachwyciła  mnie  akcja  Pizarro - Romulo,  i  interwencje  Viviano.
Fantastycznie  się  patrzy  na  grę  Jovetica,  i  to  jak  współpracuje  z  nim  Ljajic.
Jovetic  gra  dość  głęboko,  byłby  grożniejszy  grając  pod  polem  karnym.
Fiorentinie  brak  9-ki,  tak  jak  i  nam.

Philippe7 | 01.10.2012 00:45

Dalmare, wyjdziesz za mnie?

Trynidator | 01.10.2012 01:19

Brava dla Interu - jak nic przybliżanie do góry....

Pozdrawiam

urool | 01.10.2012 08:54

A moim zdaniem Jovetic zagrał bardzo słabo. Nie ciągnął gry, tylko spowalniał itp. Nie rozumiem zmiany Ljajica bo był zdecydowanie mocniejszym ogniwem. No ale cóż, gratulacje dla Interu i teraz powodzenia w LE żeby Włosi bili punkty do rankingu.

Odet | 01.10.2012 13:47

świetna pierwsza połowa, szkoda że mamy Milito, nawet Floccari coś by z tego ustrzelił.