Ruch ograł Górali

dodał: maaarcin  |  źródło: LigaPolska.pl  |  28.09.2012 19:52
Drugie zwycięstwo w tym sezonie odnieśli piłkarze Ruchu Chorzów. Podopieczni Jacka Zielińskiego pokonali 2:1 na wyjeździe Podbeskidzie Bielsko-Biała. Niebieskich do zwycięstwa poprowadził duet napastników Maciej Jankowski - Arkadiusz Piech. Z kolei Górale pozostają bez zwycięstwa w tym sezonie.

Wystaw noty zawodnikom Podbeskidzia i Ruchu  >>

W pierwszym kwadransie na boisku nie działo się wiele ciekawego. Obie drużyny starały się grać uważnie, starając się nie popełnić błędów. Pierwsi pomylili się jednak goście z Chorzowa i w 16. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Piłkę przed polem karnym Ruchu opanował Robert Demjan, a następnie dobrym uderzeniem w długi róg pokonał Michala Peskovicia.

W kolejnych minutach odpowiedzieć starali się podopieczni Jacka Zielińskiego, jednak defensorzy Podbeskidzia bardzo dobrze radzili sobie z atakami faworyzowanych gości. W drużynie Ruchu szczególnie aktywny był Arkadiusz Piech, który raz za razem toczył pojedynkiem z Michalem Piterem-Bućko. Ostatecznie schodząc na przerwę w lepszym humorze był obrońca gospodarzy, bowiem jego zespół prowadził 1:0.

W drugiej części meczu Podbeskidzie nadal przede wszystkim starało się bronić korzystnego wyniku. Zbyt zachowawcza gra zemściła się w 68. minucie. Po szybkiej akcji, Piech odegrał piłkę do Macieja Jankowskiego, który mocnym strzałem zmusił Mateusza Bąka do kapitulacji.

Chorzowianie wcale nie zamierzali na tym poprzestawać i w kolejnych minutach nadal mieli inicjatywę. Taka gra opłaciła się w 82. minucie, bowiem Niebiescy po raz drugi ograli defensywę Podbeskidzia. Tym razem Jankowski zrewanżował się podaniem Piechowi. Napastnik Ruchu uderzył sprzed pola karnego, a piłka po rykoszecie wylądowała w siatce obok zaskoczonego bramkarza.

Podbeskidzie jeszcze ambitnie walczyło w końcówce, stwarzając sobie dobrą okazję w doliczonym czasie gry. Groźnie głową uderzał Demjan, ale Ruch przed stratą bramki uchroniła bardzo dobra interwencja Peskovicia.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Ruch Chorzów 1:2 (1:0)
1:0 Demjan 15'
1:1 Jankowski 68'