REKLAMA
REKLAMA

Wybory prezesa PZPN bez Laty!

dodał: maaarcin  |  źródło: goal.pl  |  25.09.2012 16:53
Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Grzegorz Lato nie wystartuje w październikowych wyborach! Nie udało mu się bowiem zebrać minimalnej liczby 15 głosów poparcia, pozwalającej na zgłoszenie kandydata. We wtorek wydał również oświadczenie, w którym poinformował o wycofaniu się z kandydowania.

Oświadczenie Grzegorza Lato:

"Dziś podjąłem decyzję o wycofaniu swojej kandydatury na stanowisko prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Wprawdzie termin dokumentów popierających konkretnych kandydatów jeszcze nie minął, ale swoją decyzję postanowiłem ogłosić już teraz.

Wszyscy domagali się zmian, więc z mojej decyzji powinni być zadowoleni. Uważam, że powinienem tak zrobić dla dobra PZPN i polskiej piłki nożnej.

Zarządzeni Związkiem nie jest łatwe, więc życze nowemu prezesowi, żeby z powodzeniem sprawował tę funkcję. W ostatniej kadencji udało nam się wprowadzić wiele reform i zmian. Jestem przekonany, że zaprocentują one w przyszłości. Zostawiam Związek w doskonałej kondycji finansowej, więc mam nadzieję, że moja ciężka praca na rzecz futbolu nie pójdzie na marne.

Chciałbym podziękować serdecznie za 4 lata wspólnej pracy."

===
Według nieoficjalnych informacji, do walki o prezesurę przystąpią Stefan Antkowiak, Zbigniew Boniek, Roman Kosecki, Zdzisław Kręcina i Edward Potok.

Nowy prezes zostanie wybrany podczas Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego, które zaplanowano na 26 października. Wyboru dokona 118 delegatów.

We wtorek przed godz. 17:00  Grzegorz Lato oficjalnie potwierdził, że nie będzie wystartuje w wyborach.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 5 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco

Ekste | 25.09.2012 17:05

No cóż... Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka. :)

Sheva26 | 25.09.2012 18:31

Dziękujemy Panie "prezesie", jestem poruszony pańską decyzją (wreszcie jakaś dobra), okazuje się, że może jest jeszcze nadzieja dla polskiej piłki. Zapamiętajcie sobie dzień 25 września, gdyż jest to dzień jakże radosny dla wszystkich fanów futbolu w tym kraju. Pan Lato pokazał nam jak od bohatera stać się ZEREM! Bo parafrazując klasyka "jest Pan ZEREM panie prezesie" ;-) niedługo już były!

korsarz | 25.09.2012 19:13

Największy sukces Grzesia po zakończeniu aktywności sportowej. Bravo chociaż z jednej strony szkoda ze tak późno a nie 4lata wczesniej.

voitek | 25.09.2012 19:52

@Sheva26
Przecież on tej decyzji nie podjął, po prostu nie dostał wystarczającej liczby głosów, żeby w ogóle móc kandydować

voitek | 25.09.2012 19:53

Poza tym, czy ty naprawdę wierzysz w to, że zmiana prezesa cokolwiek da? Że cokolwiek się zmieni?
Jak kilka lat temu odchodził Listkiewicz i przyszedł Lato, też wszyscy krzyczeli o rewolucji w PZPN.
Co z tego wyszło, widzisz sam.



goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy