REKLAMA
REKLAMA

Mecze kadry w TVP!

dodał: maaarcin  |  źródło: TVP  |  24.09.2012 15:03
Telewizja Polska SA oraz firma SportFive, dysponent praw telewizyjnych, osiągnęły porozumienie w sprawie nabycia przez TVP praw do transmisji telewizyjnej meczów piłkarskiej reprezentacji Polski w latach 2012-2014.


Spotkania „biało-czerwonych” będzie można oglądać na antenach Telewizji Polskiej S.A., począwszy od meczu Polska – RPA, który zostanie rozegrany 12 października br. Cztery dni później będzie relacjonowany ważny mecz eliminacji Mistrzostw Świata Brazylia 2014: Polska – Anglia.

Po długich i trudnych negocjacjach Telewizja Polska i firma SportFive osiągnęły kompromis. TVP mimo trudnej sytuacji finansowej, zdając sobie sprawę z bardzo dużych oczekiwań społecznych, dążyła do sfinalizowania rozmów, mając na uwadze rolę nadawcy publicznego. Firma SportFive uwzględniła obecną trudną sytuację mediów publicznych w naszym kraju i zweryfikowała swoje oczekiwania finansowe wobec TVP. Efektem tych działań jest obustronne porozumienie – tak ważne dla telewidzów, którzy znowu będą mogli śledzić mecze piłkarskiej reprezentacji Polski w ogólnie dostępnej telewizji publicznej.

Umowa pomiędzy Telewizją Polską S.A. a firmą SportFive, której szczegóły są aktualnie uzgadniane, będzie obowiązywać do Mistrzostw Świata Brazylia 2014, które rozpoczną się 12 czerwca 2014 roku, i obejmuje zarówno mecze towarzyskie jak i eliminacji MŚ 2014, rozgrywane w kraju i zagranicą. Telewizja Polska już wcześniej nabyła prawa do Mistrzostw Świata w piłce nożnej w 2014 r., które będą rozgrywane w Brazylii.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 2 komentarze

sortowanie: rosnąco | malejąco

AlAbama | 24.09.2012 15:06

No nareszcie

~koziołeKKS04~ | 24.09.2012 16:45

łał, to powinno być oczywiste od zawsze, a oni z łaski swojej dopiero teraz sie dogadali...goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy