Pierwsza porażka Hannoveru

dodał: Maciej Pietrasik  |  źródło: Fussball.pl  |  23.09.2012 19:25
Piłkarze TSG Hoffenheim odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, ogrywając na własnym obiekcie Hannover. Taki wynik zawdzięczają dobrej grze w końcówce spotkania.

Pierwszą okazję do zdobycia bramki piłkarze Hoffenheim stworzyli dopiero w 15. minucie spotkania. Na bramkę rywali uderzał wówczas Joselu, ale był to strzał niecelny. Pierwsza połowa nie obfitowała w zbyt wiele sytuacji. Gdy takie się juz jednak pojawiały, od razu zamieniany były na gole. W 26. minucie spotkania Matthieu Delpierre interweniował na tyle niefortunnie, że trafił do własnej bramki.

Na wyrównanie nie trzeba było długo czekać, nastąpiło ono bowiem już kilkadziesiąt sekund później. Golkipera gospodarzy pokonał Johnson. Pięć minut przed końcem pierwszej części gry okazję na gola miał Vukcević, ale nie trafił w światło bramki. W końcówce urazu doznał natomiast Artur Sobiech i musiał z tego powodu opuścić boisko.

Dwanaście minut po wznowieniu gry szansę na bramkę miał Usami, lecz uderzył niecelnie. Kilkadziesiąt sekund później po drugiej stronie boiska podobnie skończyła się również próba Ya Konana. W 67. minucie spotkania golkiper gości obronił natomiast strzał Joselu. Na początku trzeciego kwadransa gry dwukrotnie próbował Derdiyok, lecz to również nie przyniosło efektu w postaci bramki.

Osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry gospodarze dopięli wreszcie swego, a golkipera Hannoveru pokonał Salihović. Cztery minuty później wyrównać próbował Sakai, ale dobrze spisał się golkiper gospodarzy. W końcówce spotkania Hoffenheim trafiło do bramki jeszcze raz, pieczętując zwycięstwo. Dzięki bramce Williamsa gospodarze wygrali 3:1 i zdobyli pierwsze trzy punkty w tym sezonie.

TSG Hoffenheim - Hannover 96 3:1 (1:1)
0:1 - Delpierre (sam.) 26'
1:1 - Johnson 27'
2:1 - Salihović 82'
3:1 - Williams 90+1'