Remis w Lorient, wygrana Reims

dodał: maaarcin  |  źródło: francja.goal.pl  |  22.09.2012 21:54
Remisem 1:1 zakończyło się najciekawsze wieczorne spotkanie 6. kolejki Ligue 1, w którym Lorient rywalizowału i siebie z Nice. Trzy punkty zdobyło natomiast Stade Reims z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie, które u siebie ograło 2:0 AS Nancy.

Lorient do sobotniego spotkania przystępowało w roli faworyta. Po pięciu rozegranych spotkaniach podopieczni Christiana Gourcuffa mieli na koncie 11 punktów. Teraz liczyli na odniesienie czwartego w tym sezonie zwycięstwa. Goście z Nicei chcieli natomiast podtrzymać passę spotkań bez porażki. Drużyna Claude'a Puela nie przegrała czterech kolejnych pojedynków.

Kibice długo czekali na pierwszego gola. Padł on pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy. Wówczas skutecznie zaatakowali goście, a na listę strzelców wpisał się Camel Meriem. Dla doświadczonego pomocnika gości był to drugi gol w obecnym sezonie.

Druga połowa również nie ułożyła się dla gospodarzy, tak jakby tego chcieli. W 65. minucie czerwoną kartką ukarany został środkowy obrońca Gregory Bourillon i Lorient musiał kończyć mecz w osłabieniu.

Gdy wydawało się, że z trzech punktów cieszyć się będą mogli zawodnicy OGC Nice, w 88. minucie grający w dziesiątkę gospodarze doprowadzili do wyrównania. Jeden punkt Lorient uratował Kevin Monnet-Paquet.

FC Lorient - OGC Nice 1:1 (0:1)
0:1 Meriem 40'
1:1 Monnet-Paquet 88'

Solidnie spisujący się w tym sezonie beniaminek Stade Reims miał nadzieję na podtrzymanie dobrej passy i czwarty mecz z rzędu bez porażki. Drużyna Huberta Fourniera podejmowała pogrążone w kryzysie AS Nancy, które przegrało trzy ostatnie mecze. Od pierwszej minuty w zespole gospodarzy zagrał reprezentant Polski Grzegorz Krychowiak.

Sobotni pojedynek doskonale ułożył się dla gospodarzy, którzy już w siódmej minucie objęli prowadzenie. Bramkarza Nancy pokonał wówczas Gaetan Courter, dla którego było to gol w drugim spotkaniu z rzędu. Wynik 1:0 utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Kwadrans po wznowieniu gry w drugiej połowie, prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla Reims. Jedenatkę wykorzystał Brazylijczyk Diego, dla którego był to drugi gol w trzecim występie w tym sezonie.

Stade Reims - AS Nancy 2:0 (1:0)
1:0 Courtet 7'
2:0 Diego (k.) 61'