REKLAMA
REKLAMA

Lodi wśród mistrzów rzutów wolnych

dodał: Krzysztof Kuźmicz  |  źródło: SerieA.pl  |  04.09.2012 11:04
Stały fragment gry zamieniony na bramkę dał Catanii trzy punkty w starciu z Genoą, a jego wykonawcę – Francesco Lodiego wprowadził na piąte miejsce w klasyfikacji najlepszych aktywnych graczy zdobywających gole z rzutów wolnych.

Lodi dzięki swoim umiejętnościom technicznym wzbudzał wielkie zainteresowanie potężniejszych niż Catania klubów. Jeszcze niedawno znajdował się m.in. na celowniku Genoi, ale ostatecznie pozostał wierny Sycylijczykom.

W weekend zapewnił im trzy oczka właśnie w starciu z Genoą, zdobywając gola z rzutu wolnego. Było to jego szóste trafienie w Serie A bezpośrednio z rzutu wolnego. Dzięki temu zawodnik ten przesunął się na piąte miejsce w klasyfikacji wciąż aktywnych graczy najlepiej wykonujących stałe fragmenty gry.

Liderem klasyfikacji jest Andrea Pirlo z 17 golami, a za jego plecami znajduje się inna legenda ligi – Francesco Totti z dwunastoma bramkami zdobytymi w ten sposób. Na trzecim miejscu z siedmioma golami znajdują się Antonio Di Natale i Fabrizio Miccoli. Za nimi Sebastian Giovinco, Gaetano D’Agostino oraz właśnie Francesco Lodi – wszyscy po sześć goli.  


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 4 komentarze

sortowanie: rosnąco | malejąco

pajaron | 04.09.2012 12:51

A ile zdobył Alex?

davids26 | 04.09.2012 12:55

Alex 22, ale nie gra już w Serie A

Miccoli30 | 04.09.2012 13:41

Biorąc pod uwagę fakt, że Miccoli jest młodszy od Pirlo, Tottiego i i Natale, a do tego nie spędził całej kariery we Włoszech, to osiągnął dobry wynik. Mógłby poprawić swój wyczyn, ale Palermo to jednak najsłabsza ekipa z tych, w których występują ci piłkarze, więc okazji może nie być za wiele.

Yeah_bunny | 04.09.2012 19:53

A tak w ogóle Alex we wszystkich rozgrywkach zdobył ponad 40 gloli z rzutów wolnych, co jest o ile się nie mylę drugim wynikiem w historii (chociaż tu mogę się mylić)goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy