Rewelacja zatrzymana

dodał: Tomasz Matuszczak  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  01.09.2012 18:01
Pierwsze punkty w sezonie tracą piłkarze Swansea City. Po emocjonującym spotkaniu Łabędzie zremisowały 2:2 z Sunderlandem.

W ekipie gości od pierwszej minuty wystąpili nowo sprowadzeni Adam Johnson oraz Steven Fletcher. Szczególnie ten drugi dał się we znaki podopiecznym Michaela Laudrupa.

Sunderland wyszedł na prowadzenie właśnie za sprawą byłej gwiazdy Wolverhampton. Szkot wykorzystał katastrofalne zagranie Williamsa i strzałem w długi róg pokonał Vorma.

Kolejne dwie bramki padły w doliczonym czasie pierwszej połowy ( arbiter nakazał dodatkowe sześć minut gry - wszystko za sprawą fatalnie wyglądającej kontuzji Neila Taylora).  Najpierw Dyer fantastycznym podaniem oszukał obronę gości i do wyrównania doprowadził Routledge. Tuż przed gwizdkiem obwieszczającym koniec pierwszej części meczu goście jednak ponownie wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Larssona i przy biernej postawie obrońców, a w szczególności bramkarza, piłkę z najbliższej odległości do bramki wpakował Fletcher.

W drugiej połowie gospodarze z całych sił szukali wyrównującego gola. Ta sztuka udała im się w 66. minucie. Po świetnym dośrodkowaniu De Guzmana celnie główkował niezawodny Michu, dla którego był to już czwarty gol w bieżących rozgrywkach.

Kilka chwil później stało się jasne, że Łabędziom ciężko będzie zgarnąć pełną pulę. W 70. minucie obrońca Swansea, Chico, obejrzał czerwoną kartkę za faul na Luisie Saha. Podczas walki o piłkę Hiszpan, najprawdopodobniej niechcący, kopnął Francuza w głowę.

Więcej bramek już nie oglądaliśmy. Po naprawdę ciekawym i emocjonującym spotkaniu obie drużyny muszą zadowolić się podziałem punktów.

Swansea City - Sunderland 2:2 (1:2)
0:1 Fletcher 40'
1:1 Routledge 45+1'
1:2 Fletcher 45+6'